Türkiye Finans Fotoğraf Yarışması 2013

Türkiye Finans’ın çalışanlarına yönelik düzenlediği 2. Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu. Teknik ve kompozisyon açısından değerlendirilen eserler arasından dereceye girenler ve sergilenmeye değer bulunanlar, Türkiye Finans Kartal Genel Müdürlük binasında sergileniyor. Sergi, 18 Ocak’a kadar ziyarete açık olacak.

Türkiye Finans Fotoğrafçılık Kulübü tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Ülke genelindeki Türkiye Finans çalışanlarından 130 kişinin 621 fotoğrafla katıldığı yarışmanın sergisi Türkiye Finans Kartal Genel Müdürlük binasında açıldı. Sergi açılışına Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, Türkiye Finans Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Semih Alşar ile diğer genel müdür yardımcıları katıldı.

Fotoğraf Sanatçısı Nevzat Çakır ile Fotoğraf Sanatçısı ve PhotoWorld Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Murat Gür’ün de aralarında bulunduğu Seçici Kurul tarafından değerlendirilen fotoğraflar arasından 33’ü final turuna kaldı. Yarışmanın birincisi Huşu adlı çalışmasıyla İstanbul’dan Aydın Sertbaş oldu ve 2000 TL’lik ödülü kazandı. İstanbul’dan Gökhan Akkaya Santral İstanbul eseriyle ikinci olarak 1500 TL, Ankara’dan Murat Toru Eve Dönüş çalışmasıyla üçüncü olarak 1000 TL kazandı. Yarışmaya katılan 5 kişi de 500 TL’lik mansiyon ödülünün sahibi oldu. Ayrıca yapılan değerlendirme sonucu, 25 eser de sergilenmeye layık bulundu.

Türkiye Finans 2. Fotoğraf Yarışması Sergisi, 18 Ocak’a kadar Türkiye Finans Kartal Genel Müdürlük binasında ziyaretçilere açık olacak.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.