Rock’n Coke İstanbul 2013

rockncoke_160Rock’n Coke Festivali için geri sayım başladı. Rock’n Coke, 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’ndan düzenlenecek.

Türkiye’nin en büyük açık hava festivali Rock’n Coke, 2013’e damga vuracak müzikal performanslar ve çok çeşitli müzik dışı etkinlikleriyle festival katılımcılarına unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

Bugüne kadar çeşitli ülkelerden 650’den fazla müzisyeni ağırlayan Rock’n Coke Festivali, bu sene 10. yaşını kutluyor. Sahne alacak sanatçıların sayısını yüzde 70 artırarak, festival tutkunlarına 5 farklı sahneden sesRock’n Coke Festivali için geri sayım başladı. Rock’n Coke, 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’ndan düzenlenecek.lenecek olan Rock’n Coke 2013, yüzden fazla müzik dışı etkinlikle bambaşka bir festival deneyimi sunacak.

Festivalde birbirinden iyi sanatçı ve grupların yanı sıra; oyunlar, davul, dans, sirk, jonglörlük, atık kağıttan dönüşüm gibi atölyeler ve Yaşayan Kütüphane gibi birbirinden farklı aktivitelerde deneyim seçenekleri de olacak.

Yaptıkları müzikler milyonlarca dinleyici tarafından yakından takip edilen Arctic Monkeys ve Hurts, Türkiye’de ilk defa Rock’n Coke Sahnesi’nden Türk dinleyicilerine seslenecek. Rock’n Coke Sahnesinde festival katılımcılarına sınırsız müzik keyfi yaşatacak olan diğer gruplar arasında, Editors, Primal Scream, Within Temptation ve muhteşem performanslarıyla The Prodigy ile Jamiroquai yer alacak. Rock’n Coke Sahnesinde yankılanacak Türkçe müziğin sahipleri ise, Teoman, Aylin Aslım, maNga, Duman, Büyük Ev Ablukada ve Rebel Moves olacak.

Coca-Cola Zero Sahnesi ise, Can Bonomo, Replikas, Yasemin Mori, Ayyuka, The Ringo Jets ve Melis Danişmend gibi yerli müziğin önde gelen isimlerini ağırlayacak. Müziğin yükselen isimleri, Triggerfinger, Palma Violets, Maximo Park, La Roux, Skindred, Oi Va Voi, Sela Sue ve Ellie Goulding de Coca-Cola Zero sahnesinden festival katılımcılarını coşturacak.

Dünya müziğini keşfetmek isteyenler için, Güney Amerika’dan Balkanlara kadar çok geniş bir coğrafyanın melodileri Festival’deki Keşif Sahnesi’nde yankılanacak ve müziğin sınırlarını ortadan kaldıracak.

İstanbul’un müziğine yön verenlerin özel seçkilerinden oluşan Şehir Sahnesi’nin yanı sıra; 24 saat kesintisiz müziğin adresi Party Arena olacak.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.