Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

ergun-karadagTürkiye yetişkin hasta bezi pazarının lideri Canped’in ‘Can’dan Bakım’ konulu ikinci Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin en önemli fotoğraf sanatçıları Ara Güler, Erdal Yazıcı, Gülnur Sözmen’in jüri üyeleri arasında yer aldığı ‘Can’dan Bakım’ konulu yarışmanın birincisi Şanlıurfa’dan Ergün Karadağ oldu. Yarışmanın ödül töreni 12 Haziran’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Aile kavramına dikkat çekmek amacıyla ilk kez 2013 yılında düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nın ‘Can’dan Bakım’ konulu ikinci yarışmasında candan bir bakış, candan bir dokunuş, candan bir duruşa tanıklık eden toplam 11 bin 219 fotoğraf yarıştı. Candan Bakım konulu fotoğraf yarışmasına katılarak, candan bakan gözlerdeki ışığı, candan dokunan ellerdeki hissi fotoğraf karelerine en iyi yansıtanlar, Türkiye’nin en önemli fotoğraf sanatçıları Ara Güler, Erdal Yazıcı, Gülnur Sözmen, Ontex Pazarlama Müdürü Müge Hasbay Öztunç ve Canped Ürün Müdürü Tuna Özcan tarafından değerlendirildi.

Candan Bakım konulu ikinci Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’na toplam 2 bin 771 kişi, 11 bin 219 eserle katıldı. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu birinci seçilen Ergün Karadağ 8 bin TL, ikinci Muhammet Bayar 6 bin TL, üçüncü Orhan Köse 4 bin TL almaya hak kazandı. Mansiyona layık görülen eserin sahibi Servet Çınar 500 TL, Ontex Özel Ödülü’nü kazanan Ünal Mecit fotoğraf kursu, Instagram birincisi Figen Yazgan ise ise Nikon Coolpix S4200 model fotoğraf makinesi kazandı.

Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nın sergi açılışı ve ödül töreni Türkiye’nin en sevilen ikililerinden Cenk ve Erdem’in sunumuyla Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 12 Haziran’da gerçekleşecek. Sergi 22 Haziran’a kadar Cemal Reşit Rey’de açık olacak. İkinci Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nda sergilenmeye layık görülen Can’dan Bakım konulu fotoğraflar 13-14-15 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Bebek Festivali’nde de halkla buluşacak.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.