Zorlu Center PSM “Şehir Sahnesi”ni açtı!

zorlu-center-sehir-sahnesiSanatın yeni buluşma noktası Zorlu Center PSM, kendini sanatla ifade etmek ve örnek aldığı sanatçılarla bir araya gelmek isteyen herkes için yarattığı “Şehir Sahnesi”ni açtı. Türk tiyatrosunun duayeni Haldun Dormen’in sohbetiyle açılan sahne; iki farklı projeye ev sahipliği yapacak. ‘Sahne Senin’ projesinde amatör sanatçılar seyircisiyle buluşabilecekken, ‘Sanat Konuşmaları’ ile sevdikleri sanatçılarla aynı sohbet ortamında bir araya gelecekler.

Zorlu Center PSM, kendini yaratıcılığı ve yeteneğiyle ifade eden ve beğendiği sanatçılarla fikir alışverişinde bulunmak isteyenlere hizmet sunmak amacıyla oluşturduğu ‘Şehir Sahnesi’ni açtı. Baleden tiyatroya, danstan konsere ve gösteri sanatları alanında pek çok performansa ev sahipliği yapacak ‘Sahne Senin’ ve Okan Bayülgen, Tan Sağtürk, Kerem Görsev gibi pek çok ünlü isimle devam edecek olan ‘Sanat Konuşmaları’ ile hizmet sunacak olan ‘Şehir Sahnesi’, Türk tiyatrosunun duayeni Haldun Dormen’in gerçekleştirdiği sohbet ile açıldı. Eski bir müzikal sanatçısı olan Zorlu Center PSM Genel Müdürü Ray Cullom ile Haldun Dormen’in müzikaller konulu, keyifli sohbetinin ardından sahneyi Dormen’in öğrencileri devraldı ve ufak bir performans sundular.

Haftanın dört günü performans imkanı olacak…

Son teknolojinin kullanıldığı Zorlu Center PSM Şehir Sahnesi’nde performanslar; Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 19:00 – 19:45 saatleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’de ilk kez sahne alacak dünyaca ünlü sanatçı ve performansları izleyiciyle buluşturan bir merkez olma özelliğine sahip Zorlu Center PSM’de açılan bu sahne, genç yeteneklere ve sanatını icra etmek isteyen herkese kazandırılan bir platform olarak bir sosyal sorumluluk değeri de taşıyor.

Açılışta Zorlu Center Genel Müdürü Ray Cullom görüşlerini şöyle ifade etti;

“Zorlu Center PSM, sanatın farklı dallarına ev sahipliği yaparak gerçek bir sanat merkezi olduğunu kanıtladı. Performans sanatları dünyasını deneyimlemek, sahne hünerlerini sergilemek ve yaratıcılığını göstermek isteyen herkes için kapılarımızı açmış bulunuyoruz. Yeni Şehir Sahnesi etkinliğimizle birlikte İstanbul’da dinamik bir sanat merkezi olma yolunda bir adım daha atmış oluyoruz.”

Şehir sahnesinde performans sunmak için…

Şehir Sahnesi’nde performansını sergilemek isteyen sanatçı ve sanatseverlerin öncelikle Zorlu Center PSM web sitesi üzerinden ulaşacakları online formu doldurmaları ve performanslarının görüntülendiği bir video linkini paylaşmaları gerekiyor. Çeşitli alanlarda pek çok gösteriye yer verilecek sahnede performans sergileyecek kişi ya da gruplar, sahneyi kullanma şanslarını artırmak için birden fazla başvuru yapabiliyorlar. Seçim sürecinde yapılan başvurular doğrultusunda aylık programlarda çeşitlilik esas alınıyor. Başvuruların neticeleri başvuru tarihinden iki hafta sonra açıklanıyor. Seçilen gönüllülerin sahne alacakları günden iki hafta önce performans listelerini Zorlu Center PSM’nin onayına sunmaları gerekiyor.

Şehir Sahnesi teknik bilgiler ve ekipmanlar

Ses

ü 8 x d&b Q7 Main Speakers

ü 4 x d&b Q Main Subs

ü 4 x Electro voice ELX 115P Side fills

ü 1 x Midas PRO1 Sound Console

ü 6 x Electro voice ELX 115P Stage Monitors

Mikrofonlar

ü AKG drum kit

ü 6 X SM57

ü 6 X SM58

ü 6 X DI

ü 2 X SHURE wireless

Işık

ü 12 x ETC Source 4 Led

ü 1 x ETC Lighting Console

Sahne

ü 6m Width x 4m Depth x 0.50m Height

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.