Nabi Avcı okuma serüvenini anlattı

nabi_avciTürkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen Türkiye Dergi Fuarı dergi severlere kapılarını açtı. Tarihi sirkeci garında açılan 4.Dergi Fuarını ziyaret eden Milli eğitim bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı dergi editörlerine, basın mensuplarına ve kültür dostlarına lise döneminden başlayarak neler okuduklarını ve dünden bugüne okuma serüveniniz paylaştı. Öğrencilik dönemlerinde kütüphanelerde birçok dergi ve kütüphanelerde zengin bir kitap çeşidi olduğunu söyledi.

TÜRDEB yönetim kurulu üyesi yazar Asım Gültekin ile Yazar ve dergi fuarı basın ve eğitim koordinatörü Mahmut Balcı’nın yönelttiği soruları cevaplayan Nabi Avcı, ‘Öğretmen ve öğrencilerimiz fuarı ziyaret ederek düşüncenin, şiirin, hikayenin ilk yayınlandığı yer olan dergilerle tanışınlar. Eski ve yeni dergileri bir arada görsünler. Öğrenci ve öğretmenler yanında herkes için dergi ve kitap okumak önemlidir. Bu iş zorla olmazı ancak herkesin bu konuda çaba göstermesi gerekir.’dedi.

Nabi Avcı dergi fuarına katılan yüzü aşkın dergi standını ziyaret ederek dergi sahiplerine yaptıkları işin önemli olduğuna inandığı için dergi fuarına özel vakit ayırdığını, ve herkesin fuarı ziyaret etmesini söyledi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Uslu da dergi fuarını öğretmen ve öğrencilerin ziyaret etmeleri için Valilikten gerekli izin alındığını belirtti.

Birçok etkinliğin yapılacağı 10.00 ile 20.00 saatleri arasında açık olacak olan dergi fuarı 27 Ekim 2013 Pazar gününe kadar açık olacak.

 

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.