HAMOY ve Türk Telekom Türk Halk Müziği Korosu konseri

30 yıldan fazla Türk Halk Müziği ve Oyunları konusunda Ankara’da faaliyet gösteren ve kısa adı HAMOY olan Halk Müziği ve Oyunları Araştırma Eğitim Gençlik Derneği ile Türk Telekom Türk Halk Müziği Korosu’nun beraberce düzenledikleri Türk Halk Müziği konseri, 5 Haziran Cumartesi günü Ankara Türk Telekom Konferans Salonu’nda yapılıyor.

Şef Abdullah Gündüz yönetiminde saat 14.00′te başlayacak ilk konser,tüm yurt sathını kucaklayan, birbirinden güzel sanatsal eserlerden oluşuyor.Solo ve koro olarak seslendirilecek ve 21 eserle sınırlandırılan ” Bu Yurdun Sesi ” adı verilen bu konserde,toplam 76 sanatçı görev alıyor.

İkinci konser ” Karadeniz’in Sesi “

İkinci konser gene aynı tarihte ve saat 20.00′de başlayacak. “Karadeniz’in Sesi” adıyla sunulacak olan bu program, tamamen Karadeniz bölgesi türkülerinden oluşuyor. 20 türkülük bu konserde, ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı THM sanatçılarından Ferman Kaya da konuk olarak sahne alacak.

Halk Müziği ve Oyunları Araştırma Eğitim Gençlik Derneği Başkanı ve Türk Halk Müziği sanatçısı Abdullah Gündüz’den alınan bilgiye göre, Türk Telekom Konferans Salonu’nda (Aydınlıkevler Samsun Yolu Kavşağı) yapılacak olan her iki konser de ücretsiz ve halka açık olacak.

HABER: Halim UTLU

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.