Muhteşem Yaratıklar (Film, 2013)

Oscar® adayı Richard LaGravenese (“The Fisher King,”“P.S. I Love You”) Kami Garcia ve  Margaret Stohl’un çok satan serisinin ilk kitabından yaptığı bu uyarlamayı ; doğaüstü bir aşk hikayesi olan MUHTEŞEM YARATIKLAR’ı yönetiyor.

 

17 yaşındaki Ethan Wate (Alden Ehrenreich), aylardır aynı rüyayı görmektedir. Gizemli bir genç kız, kendisini bir İç Savaş alanında beklemektedir. Ethan karşı konulamaz biçimde onunla olmak istemektedir fakat bilinmeyen bir tehlike vardır – ve her seferinde bir yıldırım çarpar ve Ethan kıza ulaşamadan onu öldürür.

 

Bu rüyalar dünyasındaki tehlike bile Ethan’ın gerçek hayatta Gatlin, Güney Carolina’da uyadığı hayatına tercih edilirdir. Burası küçük ve 21.yüzyıla ayak uyduramamış, tutucu bir kasabadır; burada hiçbir şey asla değişmez ve hiçbir şey olmaz. Annesinin ani ölümünün ardından tamamıyla içine kapanın babasıyla eve tıkılan Ethan, ancak kitaplarda okuyabildiği hayatlara hasret duyar.

 

Fakat Ethan’ın sıradan hayatı, gotik Ravenwood Manor’un münzevi sahibi Macon Ravenwood (Jeremy Irons)’ın yeğeni olan Lena Duchannes (Alice Englert) adlı güzel ve gizemli kızın gelmesiyle sarsılır. Ethan aniden Lena’ya tutulur; her ne kadar bela bu kızın peşini bırakmıyor gibi görünse de ve onun kontrolünün ötesinde güçlere sahip olan bir Caster olduğu aşikar olsa da.   Kasaba muhafazakar Bayan Lincoln (Emma Thompson) tarafından yönetilmektedir ve kızın sürgüne gönderilmesini ister. Even Gatlin’in her şeyi bilen kütüphanecisi  Amma (Viola Davis), tarihin tekerrür etmesinden korkar – 16.yaşına yaklaşan Lena’nın aile sırrının ve lanetin yeniden belirmesinden. Bir Caster’ın Aydınlık ya da Karanlık’ın güçlerince seçildiği bir zamandır.

Fakat Lena’nın kaderi onu ve Ethan’ı karmakarışık büyülerin ağına ve kaçışı olmayan bir tehlikeye çoktan lanetle mühürlenmiş olabilir.

Filmde Alden Ehrenreich (“Tetro”), Alice Englert (“Ginger & Rosa”), Oscar ödüllü Jeremy Irons (“Reversal of Fortune”), Oscar® adayı Viola Davis (“The Help,” “Doubt”), Emmy Rossum (TV dizisi “Shameless”), Thomas Mann (“Project X”) ve Oscar® sahibi Emma Thompson (“Howard’s End,” “Sense and Sensibility”) oynuyor. Diğer oyuncular Eileen Atkins, Margo Martindale, Zoey Deutch, Tiffany Boone, Rachel Brosnahan, Kyle Gallner, Pruitt Taylor Vince ve Sam Gilroy.

Filmin yapımcıları Erwin Stoff (“Water for Elephants”), Oscar® adayı Andrew A. Kosove ve Broderick Johnson (“The Blind Side”), Molly Mickler Smith (“Something Borrowed”) ve Oscar® adayı David Valdes (“The Green Mile”).

Yolanda T. Cochran yürütücü yapımcı,  Steven P. Wegner ortak yapımcı.

Kamera arkasındaki ekipte Oscar® -sahibi görüntü yönetmeni Philippe Rousselot

(“A River Runs Through It”), yapım amiri Richard Sherman (“Gods and Monsters”), kurgucu David Moritz (“Jerry Maguire”) ve Oscar®-adayı kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland (“Bullets Over Broadway”) yer alıyor. Müzikler thenewno2’ya ait.

Yakında gösterime girecek filmi Alcon     Entertainment sunar. Bir 3     Arts Entertainment/Belle Pictures Yapımı “Beautiful Creatures.”  Filmin dünya dağıtımı bir Warner Bros. Entertainment şirketi olan Warner Bros. Pictures’a ait. Türkiye’de ithal eden Fida Film ve dağıtımcısı Tiglon.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.