Grammy ödüllü şarkıcı Edson Cordeiro İstanbul’da

Edson-CordeiroİstinyePark misafirlerine sunduğu birbirinden güzel etkinliklere bir yenisini ekledi. İstanbul’un Eylül akşamlarını açıkhavada müzik keyfiyle daha da güzelleştiren ‘İstinyePark Tunes of September’, 11 Eylül’de gerçekleşecek ikinci konserinde dünyaca ünlü Grammy adayı Brezilyalı sanatçı Edson Cordeiro’yu ağırlayacak. Kadın sesiyle şarkı söyleyebilen eşsiz kontrtenor, repertuarındaki şarkılarla dinleyenleri büyülemekle kalmıyor, aynı zamanda sahnede yaptığı benzersiz şovlarla da dinleyiciyle mükemmel bir bağ kuruyor.

Kadın sesiyle şarkı söyleyebilen ‘dünyanın sekizinci harikasi’

Eklektik repertuarı ve sahne performansıyla dünyanın dört bir yanında izleyenleri kendine hayran bırakan Cordeiro; Brezilya samba ve bosa novadan, flamenko caz, disco ve operaya kadar pek çok farklı türde müziği pop tavrında dinleyiciyle buluşturuyor. Yakın zamanda Alman basını tarafından 4 oktavlık benzersiz sesiyle “dünyanın sekizinci harikası” ilan edilen Cordeiro, dünyanın pek çok yerinde verdiği konserler ve katıldığı festivallerle geniş kitlelere ulaştı. Cordeiro gösterisinde Billie Holiday, Amalia Rodrigues, Edith Piaf ve Madonna gibi ilham aldığı kadın sanatçılardan esinlendiği performansıyla izleyicilerine unutamayacakları eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

MasterCard’ın sponsorlarından olduğu Tunes of September’ın üçüncü konserinde 18 Eylül’de sahne alacak Sarah Ferri, tüm dünyada etkileyici sesi ve benzersiz canlı performansları ile ün yapmış bir isim. Özgün şarkılarında caz, swing bossa nova etkilerini hissettiren Ferri’nin müziği, kanındaki ateşli bileşimi yansıtıyor. ‘Gizemli Kuzey’ karakterini Belçikalı annesinden, ‘Ateşli Güney’ karakterini ise İtalyan babasından alan Ferri’nin müziğine de yansıyan bu kontrast, yetmişli yılların ruhunu taşıyan müziğini de etkiliyor.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.