Aydın Baktır

aydan-baktirİstanbul Amerikan Robert Lisesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü mezunu olan sanatçı Aydan Baktır, girişimci ruhuyla Nata Reklam Ajansı’nı kurarak çalışma hayatına başlamış ve 8 yıl profesyonel reklam ajansı kreatif direktörlüğü yapmıştır. Ardından sırasıyla Pamukbank Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Esbank Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlerini üstlenen Aydan Baktır, 1992-93 yılları arasında ise kendi kurduğu Birleşik Tasarımcılar Grubu’nda kreatif direktör ve genel koordinatör olarak görev almıştır.

Aydan Baktır, 1992’de Ankara’da ilk kişisel sergisini açmış olup, halen Ressam ve Grafik Tasarımcısı olarak sanat faaliyetlerini sürdürmekte; Galeri Apel’de çeşitli karma sergilere katılmaktadır. 2009 yılındaki Frankfurt ve Siena Kitap Fuarları “Okuma Köşesi” sergisi, 2010 yılındaki ‘Vitrin’ ve 2011 yılındaki ‘Beraber ve Solo Şarkılar’ sergileri bunlara örnek olarak gösterilebilir. Aydan Baktır, sanat çalışmalarının yanı sıra 1994 yılında kurduğu Ring Reklam Ajansı’nın sahibi olarak reklam sektöründeki faaliyetine de devam etmektedir. Aydan Baktır’ın ortağı olduğu Zeytin İskelesi markası ise tüketicileri Ayvalık ve Edremit bölgesinin kaliteli natürel sızma zeytinyağı ile buluşturmaktadır.

KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi olan Aydan Baktır, dernek çalışmalarını aktif olarak yürütmektedir. Kendisi aynı zamanda Reklam Ajansı Vakfı, Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA), Grafikerler Meslek Kuruluşu üyesidir.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.