ARKADAŞ Z.ÖZGER ŞİİR ÖDÜLÜ 2012

Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü’nün on yedincisi veriliyor.

Bugüne kadar şiir kitabı yayımlanmamış şairlerin aday olabilecekleri Ödül için son başvuru tarihi 15 Mart 2012.

Adayların; kitap bütünlüğü taşıyan, basıma hazır şiirlerinden oluşturacakları, adres, telefon, ve özgeçmişlerini de içeren 6 adet dosyayı; Mayıs Yayınları’nın Sakarya Cad. Özkanlar 35 Apt. A Blok, No: 36 / 20, Manavkuyu, Bayraklı – İzmir adresindeki Ödül sekreterliğine, APS, kargo ya da taahhütlü posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekiyor.

Mayıs Yayınları yetkilileri, Ödül alacak dosyayı 2012 yılı içinde, telif karşılığını ödeyerek kitap halinde yayımlayacaklarını açıkladılar.

Özger’in ölümünün 39. yıldönümünde, 5 Mayıs 2012 tarihinde verilecek Ödülün seçici kurulu Sina Akyol, Orhan Alkaya, Murat Çakır, Suat Çelebi ve Gökben Derviş’ten oluşuyor.

“İlk Kitap Özel Ödülü „

Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü bünyesinde, 2007 yılında verilmeye başlanan “İlk Kitap Özel Ödülü“ devam edecek. 2011 yılı içinde yayımlanmış ilk şiir kitapları arasından, katılım koşulu aranmaksızın verilecek ödülün amacı; diğer yayınevlerini de ilk şiir kitabı yayımlama konusunda cesaretlendirmek. Özel Ödül, Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü seçici kurulunun sürekli üyeleri ile dönüşümlü olarak görev yapmış tüm üyeleri tarafından sorgu yöntemiyle belirlenecek.

Ayrıntılı bilgi : 0.232.348 71 91 – 92

www.mayisyayinlari.com

1 Yorum

  1. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

    Mayıs Yayınları’nca bu yıl onyedincisi düzenlenen”Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü” Murat Acar’a verildi.

    Sina Akyol, Orhan Alkaya, Murat Çakır, Suat Çelebi ve Gökben Derviş’ten oluşan seçici kurul, 54 dosya arasında yaptığı değerlendirme sonucunda; Ödülün ”Evham Alyansı” adlı dosyasıyla Murat Acar’a verilmesine karar vermiştir. Jüri Özel Ödülü ise, Barış Yıldırım’ın ”Aslım ve Suretleri” ve Ercan Y. Yılmaz’ın “Yürüyen Siyah” adlı dosyalarına verilmiştir. Seçici Kurul, ödül alan dosyaların yanı sıra; Ramazan Aydın, Müslüm Çizmeci, Veli Düdükçü, Ozan Kaçar, Bilal Nergizli, Çağrı Çığ Sığırcı, Mehmet Sümer ve Rahman Yıldız’ın adlarının anılmasını kararlaştırdı. 2011 yılı içinde yayımlanan ilk şiir kitapları arasından sorgu yöntemiyle tespit edilen “İlk Kitap Özel Ödülü”nün, “Kusurlu Bahçe” ile Mehmet Said Aydın ve yayımcısı 160. Kilometre Yayınları’na verilmesine karar verildi. Ödül kazanan dosyanın, ödül yönetmeliği gereğince 2012 yılı içinde, telif ücreti de ödenerek kitap olarak basılacağı açıklandı. Ödül töreninin 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü saat 19.00’ da Buca Protestan Baptist Kilisesi’nde (Erdem Cad. No:86, Buca) yapılacağı belirtildi.

    Cevaplamak için giriş yapın

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.