Ahmet Güneştekin: Güneşin Yüzleri

Ahmet Gunestekin Malborough Gallery New York Sergi Salon Detaylari (2)-vertAhmet Güneştekin, 21 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında, Hollanda’nın önemli sanat kurumlarından Mark Peet Visser Gallery’nin Den Bosh’taki merkezinde kişisel bir sergi gerçekleştiriyor.

Ahmet Güneştekin,Yüzleşme başlıklı sergi dizisiyle 2012 yılında başladığı uluslararası sanat yolculuğuna 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da dünyanın önemli sanat merkezlerinde, dikkat çeken sergilerle devam ediyor. Son dönemde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da önemli koleksiyonlarla bir çok saygın sanat kurumunun gözdesi haline gelen Güneştekin, kendisini Hollanda ve Belçika’da temsil eden Mark Peet Visser Gallery’de kişisel bir sergi gerçekleştirecek.

Hollanda’nın önde gelen sanat kurumları arasında yer alan galerinin Den Bosch’taki merkezinde gerçekleştirilecek olan sergi,Gezichtenvan de Zon / Güneşin Yüzleri / Faces of the Sunbaşlığıyla 21 Nisan-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sergide Ahmet Güneştekin’in çoğu ilk defa sergilenecek olan Güneş Patlamaları ve Optik Degrade Serisinden özel tablolarla 3 boyutlu konstrüksiyonlarının yer aldığı farklı üsluplardaki 30’a yakın eseri sergilenecek. Ahmet Güneştekin,Gezichtenvan de Zon / Güneşin Yüzleri / Faces of the Sun başlıklı bu sergisi öncesinde Mark PeetVisser Gallery bünyesinde, 6-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Hollanda’nın en büyük sanat organizasyonu olan Art Breda uluslararası sanat fuarına yer alıyor.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.