30. GÜNÜMÜZ SANATÇILARI İSTANBUL SERGİLERİ

30. GÜNÜMÜZ SANATÇILARI İSTANBUL SERGİSİ

I.KATILMA KOŞULLARI

Başvurular dosya ile yapılacaktır.

1. Sanatçılar, resim, heykel, video-art, performans, enstalasyon, fotoğraf, new-media art, sound-art (işitsel sanat) gibi çağdaş sanatın birçok alanında üretilen işlerle katılabilirler.

2. Kullanılan ortam, malzeme ya da teknikler için hiçbir sınırlama yoktur. Ancak adaylar işin sergilenme koşullarını dikkate almalıdır.

3. Sergiye önerilen işlerin 3 yıl (2008 – 2011) içerisinde üretilmis ve işlerin daha önce sergilenmemiş olması gerekmektedir.

4. Sanatçılar, tek başlarına katılabilecekleri gibi, grup olarak da katılabilirler.

5. Sanatçılar en fazla 3 iş ile katılabilirler.

6. Sergi başvurusu Türkiye’de ve yurt dışında yaşayan tüm Türk sanatçılara açıktır.

II. DOSYA TESLİMİ

1. Sanatçılar, sergi için önerecekleri işlerle ilgili dosyalarını, 11-22 Nisan 2011 tarihleri arasında, saat 10:00 -17:00 arasında, makbuz karşılığında Resim ve Heykel Müzeleri Derneği adına, Akkavak sok Karahan Ap. No:17 K.4 D.12 Nişantaşı adresine teslim ederler. Dosyalarını posta ile gönderecek olanlar, belirtilen adrese en geç 22 Nisan 2011 akşamı teslim edilecek şekilde taahhütlü posta veya kargo ile göndermelidir. Geç kalan başvurular kabul edilmeyecektir.

2. Sanatçılar, sergi için hazırladıkları proje dosyasına ilave olarak, o tarihe kadar gerçekleştirdikleri etkinliklere dair dia, CD, fotoğraf, broşür, katalog vs. içeren dokümanları da teslim etmelidirler. Dosyada adayın özgeçmisi, adresi, telefon / fax numarası, e-postası bulunmalıdır.

3 Sergide yer almayacak işlerlere ait dosyalar 09 -13 Mayıs 2011 tarihleri arasında 10:00- 17.00 saatleri arası geri alınmalıdır. Bu sürenin bitiminde geri alınmamış dosyalar için RHMD’nin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

4. New- medya ya da sound-art (işitsel sanat) olarak üretilen işlerin hangi formatta düzenlendiği, işin adı ve süresi CD üzerinde yer almalıdır.

5. Sanatçıların performans önerileri için demo CD ve/veya projeye dair dokümanları teslim etmeleri gerekmektedir.

6. Mekansal yerleştirme ya da mekansal proje önerileri projeyi belgeleyen detaylı teknik bilgi ile sunulmalıdır.

7. Elemeye katılan her sanatçı ya da gruptan 20.TL katılım ücreti alınacaktır. (Ödeme yapılmadığı takdirde dosyalar dikkate alınmayacaktır) Makbuz için T.C.kimlik numaralarının belirtilmesi gerekmektedir.

8. Sergilenecek işlerin tümü renkli bir katalog ile belgelenecektir.

9. Serginin tanıtım ve duyurusu Resim ve Heykel Müzeleri Derneği / Akbank Sanat tarafından görsel ve yazılı basında yapılacaktır.

III. Küratörler

Fulya Erdemci

Başak Şenova

Arzu Yayıntaş

III. ÖDÜLLER:

Sergide yer alan sanatçılardan üçüne “Resim ve Heykel Müzeleri Derneği Başarı

Ödülü”, yapıtları sergilenen tüm sanatçılara da “Katılım Belgesi” verilecektir.

Başarı Ödülü alan üç sanatçı, 54.Venedik Bienali’ni ziyaret hakkını kazanacaktır.

İmkanlar elverdiği ölçüde seçilen sanatçıların işleri 2011 Contemporary İstanbul Sanat Fuarında Dernek standında sergilenecektir.

IV. İŞLERİN SİGORTALANMASI:

1. İşler sergi süresince hırsızlığa ve yangına karşı sigortalanacaktır.

2. İşlerin sergilenmesi sırasında gereken özen gösterilecekse de yapıtların malzemeleri nedeniyle doğabilecek hasardan dernek sorumlu değildir.

SERGi İÇİN DOSYA TESLİM EDEN SANATÇILAR YUKARIDAKİ KOŞULLARI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR.

İLETİŞİM – DOSYA TESLİMİ:

Resim ve Heykel Müzeleri Derneği

Akkavak sok. Karahan Ap.No:17 K.4 D.12

Nişantaşi -İstanbul

Tel:0212 291 54 15- 17

e-mail: /

www.rhmd.org.tr

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.