Turgut Uyar Şiir Yarışması 2013

Bencekitap Yayınları olarak, Türk şiirinde önemli bir yeri olan, değerli şair Turgut Uyar adına verdiğimiz Turgut Uyar Şiir Ödülü’nün bu sene üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Bu ödülün, Ankara edebiyat ortamına canlılık getirmenin yanı sıra, Çağdaş Türk Edebiyatı’na yeni değerler kazandırmak bağlamında katkı sağlaması en temel amaçlarımızdandır.

Geçen senelerde olduğu gibi, bu sene de, birçok önemli yazarımızın desteğini alarak hazırladığımız Turgut Uyar armağan kitabı, yayına hazırlanıp bu dönemde raflardaki yerini alacaktır.

Bugüne kadar edebiyata katkı sunmak için yaptığımız tüm girişimlerimiz yanında bu yarışma bizler için büyük önem taşımakta, okura ulaşma çabamıza ayrı bir değer katmaktadır.

Bu yarışmanın düzenlenmesindeki iyi niyetli çabamızı görerek bize manevi anlamda tam destek veren Sayın Uyar Ailesi’ne, edebiyatın gelişmesi uğruna çok zahmetli bir iş kotaran sevgili seçici kurul üyelerimize, yarışmanın düzenlenmesi sürecinde yanımızda olan tüm kurumlara ve edebiyatseverlere çok teşekkür ederiz.

III.Turgut Uyar Şiir Ödülü 2013 Seçici Kurul Üyeleri: Hami Çağdaş, Tarık Günersel, Sennur Sezer, Gonca Özmen, Gültekin Emre’dir.

ww.turgutuyarsiiryarismasi.com/

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.