”Serbest Çağrışım”

capture-20140619-185322-horzDaire Galeri, senede bir defa gerçekleştireceği “Focus” sergi serisinin ilki olan “SERBEST ÇAĞRIŞIM”  ile 21 Haziran – 12 Temmuz 2014 tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor.
Focus sergileri, yılda bir kez, sezonun son sergisi olarak Daire Galeri’de izleyici ile buluşacak. Daire Galeri, bu sergi serisi ile güncel sanat ortamında takip ettiği bağımsız genç sanatçıların çalışmalarına dikkat çekmeyi amaçlıyor.
Serinin ilk sergisi Focus I: Serbest Çağrışım, Ali Bilge Akkaya, Alper Aydın, Coşkun Sami, Erdal İnci, Jacqueline Roditi, Murat Can Kurşun, Sema Kayaönü ve Sümer Sayın’ın çalışmalarını sunuyor. Yıl boyunca çeşitli yarışmalarda ve sergilerde yer alan farklı disiplinlerden sanatçıların çalışmaları herhangi bir altmetin olmadan, izleyiciyi serbest bir çağrışıma davet ediyor.
“Mantıklı düşünce üzerindeki sınırlama ve sansürlerin kaldırılması” deneyimini yaşatmayı amaçlayan sergi güncel siyasi ortamdaki toplumsal sınırlamalara da bir gönderme yapıyor. Mekana girdiğiniz andan itibaren tek başına görüldüğünde belki aynı etki ya da duyguyu uyandırmayacak çalışmaların, zihinde birbiriyle ilişkilendirilmesi ve anlamlandırılması yoluyla uyanan bu çağrışım oyununa katılmak için sergi 21 Haziran – 12 Temmuz 2014 tarihleri arasında Daire Galeri’de ziyarete açık olacak.

 

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.