Buraya bakarlar

Hüseyin Arıcı eseri

Hüseyin Arıcı eseri

HUB Sanat Mekan’ın 3. sergisi “buraya bakarlar”, CerModern’in sanatçı ikamet programına katılan Hüseyin Arıcı ve Ali Şentürk’ün yanı sıra Alper Aydın’ın katılımı ile gerçekleşiyor.

Üç genç sanatçının projelendirdiği bu slogan cümlesi, farklı açılardan ele alınmış, ortak bir noktada birleşmiştir. Bu nokta ise ait oldukları disiplinin onlara sunduğu tek bir malzemeyle sınırlı kalmayıp, farklı disiplinlerin malzemelerini de kullanarak kavramlarına anlatım zenginliği getirmeleridir. Bu iradeyle işlerine koyulan sanatçıların yaşadıkları deneyimleri anlatan ‘’buraya bakarlar’’, aslında bir reklam şirketinin kendi billboardlarına alıcısını çekmek ve ürününü satmak için kullandığı slogandan ibarettir. Bu projede sanatçıların derdi ne sanat piyasasını yermek ne de başka bir pazarın alıcısına karşı kullandığı üslubu yermektir. Sanatçılar, ‘buraya bakarlar’ ibaresini ait olduğu yerdeki soğuk anlamından koparıp, kendi pazarının çerçevesi içine koyarak bir ironi yaratırlar. Bu sloganı işleriyle harmanlamadan önce aralarında geçen diyalogları kısaca derleyerek, kavramlarını ve proje metinlerini oluştururlar.
Soru cevap şeklinde geçen bu konuşmalar, üretilen islerle birlikte Cermodern HUB Sanat Mekan’da izleyici ile paylaşılıyor.
Hüseyin Arıcı, Ali Şentürk ve Alper Aydın’ın üretimlerine tanık olacağımız sergi, 26 Kasım -16 Aralık tarihleri arasında CerModern, HUB Sanat Mekan’da ziyarete açıktır.
Adres:         Altınsoy Cad. No:3 06101 Sıhhıye, Ankara, Türkiye

 

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.