Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması 2012

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları (ESKADER) bünyesinde yayın yapan Sanatalemi.net sitesi adına düzenlenen Edebiyat Yarışması’nın ikincisinin sonuçları belli oldu. Sanatalemi.net 2. Edebiyat Yarışması’na gönderilen eserler, ESKADER yazarları tarafından titizlikle incelendi ve derecelendirildi.

Buna göre jürinin seçtiği eserlerin sahipleri ile eserlerinin isimleri ve dereceleri şöyle;

“Köşe Yazısı” kategorisinde Ceylan Ergin’in “Hep Ali ve Ayşe Kalsak” isimli çalışması birinciliğe seçildi. İkinci eser olarak Serdar Üstündağ’ın “Servi Gölgesi” seçildi. Kevser Gümüş’ün “Sadık Dostlar Kıraathanesi” adlı çalışması ise üçüncülüğe lâyık görüldü.

“Deneme” türünde birinciliğe seçilen Asuman Demir’in “Meydan” isimli çalışması oldu. Sevde Kaya’nın “Meçhul” isimli çalışması da ikinci sırayı aldı. Üçüncülüğü ise M. Sadi Karademir’in “Masumiyetimi Kim Öldürdü” isimli çalışması aldı.

“Şiir”de ise, “Sana Meftun Yüreğim” isimli çalışması ile Rabia Barış birinci seçildi. Faruk Gökbulut’un “Bir Sevdadır İstanbul” isimli çalışma ikinciliğe, Kadir Günaydın’ın “21. Yüzyıl İnsanlığına” adlı çalışması ise üçüncülüğe lâyık görüldü.

“Hikâye” birincisi “Kabul Saati” isimli çalışmasıyla Faruk Yılmazer oldu. Berna Günaydın “Son Perde” isimli çalışmasıyla ikinci, Ömer Faruk Karataş’ın “Zeliha” isimli çalışması da üçüncü seçildi.

“Hâtıra” dalında “Düğün ve Kelebekler” isimli çalışmasıyla Ülkü Uslu birinci seçilirken, Zeynep Baktır’ın “Eyüp Hâtırâsı” isimli çalışması ikinci, Râziye Geleri de “Cezaevinde Bayram” isimli çalışmasıyla üçüncü seçildi.

“Makale” birinciliği Umut Osmanlı’nın “Modern Çağ ile Değişen Değerler Sistemi” adlı çalışması oldu. “On Altı Pencereli Saray Yahut Osmanlı’nın Dibacesi” isimli çalışmasıyla Nihat Malkoç ikinci seçildi. İbrahim Alipaşalıoğlu’nun “Çocuk Edebiyatı” isimli çalışması ise üçüncü seçildi.

Sanatalemi.net sitesinin ebedî aleme göç eden köşe yazarları Ahmed Yüksel Özemre, Ergun Göze, Abdurrahim Balcıoğlu, Olcay Yazıcı, Hamit Can ve Ümit Fehmi Sorgunlu adına düzenlenen yarışmanın ödül töreni 30 Ekim günü gerçekleşecek.

 

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.