Müzeciler dayanışması hayata geçiyor

MMKD_yonetim_kurulu_baskani_yesim_kartalerMüzecilik Meslek Kuruluşu Derneği (MMKD), Türkiye’de müzecilik platformu olarak hizmet verme, müzeler ve müzeciler için bir buluşma noktası oluşturma amacıyla geliştirdiği projelerden ilki olan “Kapılar Müzecilere Açık” projesini hayata geçirdi.

Aralarında Adalar Müzesi, Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi, Masumiyet Müzesi, Pera Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Rezzan Has Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Sait Faik Abasıyanık Müzesi, TÜRVAK Sinema – Tiyatro Müzesi’nin yer aldığı proje kapsamında, MMKD üyeliği alan herkes projeye destek veren müzeleri bir sene boyunca ücretsiz ve sınırsız gezebilecek.

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği, gelecek faaliyetleri konuşmak ve birlikte projeler geliştirmek amacıyla, kültür-sanat çalışanlarıyla Pera Müzesi’nde bir araya gelerek “Kapılar Müzecilere Açık” projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. MMKD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Kartaler, yaptığı açılış konuşmasında destekçi müzelerin sayısının artırılması için çalışmaların devam ettiğini, müzelerin müzeciler tarafından ücretsiz ve sınırsız gezilmesinin projenin ilk adımı olduğunu ve temel hedefin bu müzeler arasındaki iletişimin artırılması olduğunu vurguladı.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.