Kınalı Hasan Kısa Film Yarışması 2014

sablon_kisafilmSorgun Kaymakamlığı ve Sorgun Belediyesi işbirliği ile Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Türk Telekom Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “1. Ulusal Kınalı Hasan Kısa Film Yarışması” amatör ve profesyonel bütün yarışmacılara açıktır. Ödüle değer filmler 1 OCAK 2013 tarihinden sonra çekilmiş olmalıdır.
1. Yarışmaya gönderilen kısa filmler; Millî Eğitim Temel Kanunu’nda ifadesini bulan Türk Millî Eğitiminin Genel Amaçları ve Türk Millî Eğitiminin Temel İlkelerine uygun olmalıdır.
2. Kısa Film, en fazla 10 dakika olmalıdır. Kısa Film konusu “Emniyet Kemeri” dir. Orijinal bir senaryoya dayanmalıdır. Video, animasyon ve/veya başka serbest bir teknik kullanılarak hazırlanmalıdır. Grafik ve animasyon kullanılabilir.
3. Yaratıcılığı ve öykü anlatımını zorlayan, insanlar ve tutkularının büyük bir beceri ile anlatıldığı filmler ve aynı zamanda daha kavramsal düşünceler, izleyicileri bir miktar zorlayacak ve onları çekecek fikirler olmalıdır. Kısa filmin amacı, gençlerle bütünleşerek onları şaşırtmaları ve heyecanlanmalarını sağlamaktır.
4. Yapılması Gerekenler: Yarışmaya katılacak olan yapımlar 4 kopya halinde hazırlanmalı ve DVD formatında ve Onaylı Başvuru Formu ile birlikte gönderilmelidir. Yarışma Seçiciler Kurulu’na sunulmak üzere gönderilen eserlerin üzerindeki etiketlerde a) Filmin Adı, b) Süresi, c)Yönetmen, Yapımcı, Senarist ve Kameraman isimleri, d) Okulun Adı, e)İl ve İlçe Adı’nın belirtilmesi gerekmektedir.
5. Yarışmaya katılan filmlerin ticarî olmayan her türlü gösterimde kullanım hakkı Sorgun Kaymakamlığı’na aittir. Yarışma sonucunda çeşitli ödüller verilecektir.
6. Yarışmaya katılan filmler, 5 kişilik bir Ön Jüri tarafından değerlendirilerek profesyonellerden oluşturulacak Yarışma Seçiciler Kurulu(Jüri)’ye sunulacaktır. Nihaî değerlendirme Yarışma Seçiciler Kurulu(Jüri) tarafından yapılacaktır.
7. Yarışmacılar yarışma katılım formlarını eksiksiz doldurmalıdır.
8. Tüm başvurulara yönetmenin özgeçmişi, 2 adet fotoğrafı ve kimlik fotokopisi eklenmelidir. Ayrıca her film için ilgili Başvuru Formu(4 adet) eserle birlikte gönderilmelidir.
9. Yarışmaya gönderilen tüm çalışmaların Türk örf ve adetlerine uygun bulunması zorunludur.
10. Yarışmaya gönderilen çalışmalar iade edilmez.
11. Yarışmaya başvuru için son tarih, 9 Mayıs 2014 Cuma akşamı saat: 17.00’ye kadardır. Eserler aşağıda belirtilen adrese gönderilecektir.
12. Yarışma Uygulama Esaslarına ve Katılım Koşullarına uymayan filmler yarışma dışı kalacaktır.

Yarışma İletişim Tel: 0 354 415 71 12
Ömer Faruk ÜNALAN 0 505 241 08 02
E-mail: 
Başvuru Formu: http://sorgunturktelekomal.meb.k12.tr
Adres: Türk Telekom Anadolu Lisesi Sorgun/ YOZGAT

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.