JAK BARUH

1948 İstanbul’da doğan sanatçı İsviçre’de kimya mühendisliği eğitimi aldı. Uzun yıllar yaşadığı Avrupa ve ABD’de fotoğraf çalışmalarına devam eden sanatçının eserleri İstanbul Modern’in koleksiyonunda da yer almaktadır.

1 Yorum

 1. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Jak Baruh
  ‘Metropole Bakmak’
  14 Mart – 8 Nisan 2012

  Jak Baruh ‘Metropole Bakmak’ başlıklı kişisel sergisiyle Pg Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

  Çoğu zaman büyük bir kargaşanın hüküm sürdüğü, dünyaya yön veren metropollerin ihtişamlı görünümlerinin ardında kaotik yaşamlar yığını vardır. Düzensizliğin, ‘zaman’la yarışın, keşmekeşin bol olduğu bu yerleşim alanları bir yandan hareketli yaşamlar sunarken, diğer yandan siyasi oluşumların ve direnişlerin de büyük sahneleri olabilmektedir.
  Şehirlerin kozmopolit yapısından, kentlerin dokusu ve politik ortamından ilham alan Jak Baruh bu sergisinde, objektifini kıtalar ötesine çevirip sıradan ve sıradışı anların kayıtlarını tutuyor; New York’un devasa binalarını ve kalabalıklarını gözler önüne seriyor. Sanatçı dijital teknoloji sayesinde, çalışmalarında şehrin görüntülerini bir araya getirerek çok katmanlı bir etki yaratıyor; tıpkı çeşitli uluslardan insanları barındıran metropoller gibi…
  ‘Metropole Bakmak’ izleyici için sadece gözlemek değil, uzak coğrafyalarda olup bitenlere tanıklık etmek haline geliyor.

  Cevaplamak için giriş yapın

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.