İstanbul Street Dans Karnavalı başlıyor

istanbul_5_street_dans_karnavaliBu yıl beşincisi düzenlenecek olan “İstanbul Street Dans Karnavalı” geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Türkiye’den ve dünyadan birçok dans severi aynı çatı altında buluşturuyor.

Genel koordinatörlüğünü Duygu Etikan’ın yaptığı karnaval, ülkemizdeki genç dansçıların ve koreografların yeteneklerini sergileyerek, dansın sunduğu özgürlükçü tavrı görsel bir şölen ile kitlelere duyurmayı amaçlıyor

İstanbul 5.Street Dans Karnavalı’na, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu,

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu katkılarıyla dünyaca ünlü Hollandalı ve İsveçli dansçılar da katılarak etkinliğe ayrı bir renk katacak.

Bu sene Hiphop Kadın, Hiphop Erkek ve Popping ( Kadın erkek karışık ) ve Freezone dallarına ek olarak ilk kez House (Kadın erkek karışık ) dalı da yarışma bölümünde yer alacak. Bu dallarda birinci olacak yarışmacılara sürpriz hediyeler verilecek.

16 Kasım günü ön eleme yarışması ve hiphop after party ile başlayacak olan etkinlik,

17 Kasım akşamı jüri özel performansları, dans kapışmaları ile devam edecek.

Jüri masasında uluslararası alanda tanınmış dansçılar,

Junior Boogaloo ( Amerika ), Niako Lamarre ( Fransa ), Niki Awandee ( Isveç ), Karina Fedotova ( Rusya ), Jiggy ( Fransa ), yer alacak.

Bu jüri üyeleri aynı zamanda amatör ve profesyonel tüm dans severler için dans atölyeleri düzenleyecek.

İzleyiciler, program boyunca, dünyaca ünlü hiphop DJ’lerinden Dj Steve Veusty (Hollanda) ve Dj Crash ( Almanya ) müzikleri eşliğinde unutulmaz iki gece geçirecek.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.