Emmanuel Fremin Galery’de genç bir Türk sanatçısı

ImageProxy-vertGenç Türk fotoğraf sanatçısı Melisa Mızraklı, New York’un sayılı sanat galerilerinden biri olan Emmanuel Fremin Galery’nin sanatçıları arasına katıldı.

Bu yıl eserleri ilk kez Contemporary Istanbul’da sergilenen Melisa Mızraklı, 2014 yılında da Emmanuel Fremin Gallery, New York’ta ilk kişisel sergisi ile karşımıza çıkacak.

İnsan bedeni ve hareketlerin dilinden ilham alan Melisa Mızraklı, fotoğraflarında jestlerin devamlılığını kullanarak insanlar arasındaki iletişimin asıl kaynağının, çoğu zaman bilinç dışı olarak benimsemiş olduğumuz senkronize hareketler olduğuna dikkat çekiyor.

Melisa Mızraklı eserlerinde, baloncuklar ile kimlikleri ortadan kaldırarak alışılagelmişin aksine,  maskelerle maskesizliği, hiçlikte hepliği ve özgürlüğü sonsuz kılma denemelerini; esin kaynağı olduğu insan vücudu ve doğal hareketleri ile birleştiriyor. Mızraklı, yaratıcılığın asıl doğum yerinin de “hiçlik” olması bakış açısıyla, mükemmel bir vücuda sahip olmayan, özgün ve kendine güveni yansıtabilen modellerle çalışarak eserlerini oluşturuyor.

Melisa Mızraklı Hakkında,

Fotoğrafa küçük yaştan beri ilgisi olan Melisa Mızraklı, Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu ve eğitimine Londra’da devam etti. Londra’da başlayan fotoğraf çalışmalarını geliştirmek için New York’a taşınan Mızraklı, New York Film Akademisi’nde fotoğraf eğitimi aldı ve ardından Los Angeles’ta fotoğraf üzerine Master eğitimini tamamladı.

New York’ ta Mica Studios ve Bullett Dergisi için birçok çekim yapan Mızraklı, bugüne dek New York ve Los Angeles’da okulu kapsamında düzenlenen iki sergi açmıştır.

Emmanuel Fremin Galeri Hakkında,

Emmanuel Fremin Galeri, fotoğraf, heykel ve video yerleştirme gibi çeşitli sanat dallarında eserler üreten, ilerici bakış açısı ile çağdaş yaşamla kişisel deneyimin bütünleşmesini gözler önüne seren sanatçıları temsil etmektedir. Galerinin, geleneklere karşı çıkan bakış açısı, hem sanatçı hem de koleksiyoncu için yapıcı olan bir ortamda ifade özgürlüğünü geliştirmeleri için sanatçılara katalizör olmayı hedeflemektedir. Emmanuel Fremin Galeri’nin bünyesinde Drew Tal, Antoine Verglas ve Guiseppe Mastromatteo gibi ünlü isimler yer alıyor. Dünyanın önde gelen fuarlarına katılan galeri, önümüzdeki dönemde Art San Francisco, Art Basel Miami ve Honk Kong Fuarı’nda da yer alacaktır.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.