Gümüşhane Belediyesi Dilaver Cebeci Şiir Yarışması 2013

siir_160Gümüşhane Belediye Başkanlığı, 2008 yılında yaşamını yitiren ‘Türkiyem’ şiirinin yazarı Gümüşhaneli ünlü şair Dilaver Cebeci adına para ödüllü şiir yarışması düzenliyor.

Herfene dergisinin desteklediği yarışma genel katılıma açık olarak düzenlenirken, yarışmanın birincisine 3 bin, ikincisine 2 bin, üçüncüsüne bin ve mansiyon olarak üç adet 500’er lira ödül verilecek.

Tertip komitesinde Talat Ülker, Necati Yılmaz, Engin Doğru, Şahin Kazancı, Baddal Bayar ve Arife Eleman’ın yer aldığı yarışmanın jüri üyeliğini ise Nurullah Genç, Bestemai Yazgan, Ömer Faruk Beyceoğlu, Günerkan Aydoğmuş, Tacettin Şimşek, Özcan Ünlü ve Turan Tuğlu yapıyor.

Önümüzde Pazartesi günü başlayacak olan müracaatların 14 Nisan Pazar gününe kadar devam edeceği yarışmada sonuçlar 24 Mayıs Cuma günü açıklanacak, ödül töreni ise 31 Mayıs Cuma günü “Dilaver Cebeci Şiir Dinletisi” programında yapılacak.

Gümüşhane Belediye Başkanlığının www.gumushane.bel.tr adresli internet sitesinden yapılacak olan müracaatlarda şiir tür, konu ve katılımcılarda yaş sınırlaması yer almıyor.

Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almaması gerekirken, bir şair en fazla 2 şiiri ile yarışmaya katılabilecek. Gönderilen şiirlerin uzunluğunun 150 dizeyi aşmaması gereken yarışmada, uygun görülen eserler ek bir telif iznine gerek kalmaksızın bir kitapta toplanacak.

Ayrıntılı bilgi ww.gumushane.gen.tr/v2/gumushane/dilaver-cebeci-siir-yarismasi-duzenleniyor-h3695.html#axzz2Iu1CwZmr

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.