Girişimci İş Kadınları BKM Sahnesinde!

ben-bir-gun-kadinkenKAGİDER, girişimcilik projeleri konusunda 11 yıllık deneyimi ve “Kadın girişimciliği sadece bir cinsiyet meselesi değil aynı zamanda bir kalkınma, bir eşitlik, bir ekonomik gelişim fırsatıdır” savı ile girişimcileri destekleme çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

KAGİDER’in temel misyonu olan kadın girişimciliği ve istihdamı alanında kapasite geliştirme ve farkındalık yaratma çalışmaları doğrultusunda kurulacak KAGİDER Akademi’nin lansmanı ve finansmanı için, BKM ekibi tarafından derneğe özel bir oyun yazıldı. KAGİDER Başkanı Gülden Türktan yanı sıra aralarında Defne Samyeli’nin de bulunduğu 15 KAGİDER üyesi kadın girişimci ve ünlü oyuncu Hakan Bilgin, 12 Nisan 2014 Cumartesi akşamı, Ben 1 Gün Kadınken oyunu ile BKM sahnesinde izleyiciyle buluşacak. Oyundan elde edilecek gelir KAGİDER Akademi’nin finansmanına aktarılacak.

BKM tarafından kaleme alınan Ben 1 Gün Kadınken oyunu, girişimci kadınların iş ve sosyal hayattaki sorunlarına göndermeler yapan bir konu üstüne kuruldu. Yönetmenliğini BKM Genel Koordinatörü Celal Tak’ın üstlendiği oyun, KAGİDER üyeleri arasından yine BKM ekibi tarafından seçilen ve tamamı girişimci iş kadınlarından oluşan KAGİDER Oyuncuları tarafından sahnelenecek. KAGİDER Oyuncuları’nın yanı sıra, oyundaki tek erkek karakteri canlandırmak üzere ünlü oyuncu Hakan Bilgin de 12 Nisan akşamı sahnede olacak. KAGİDER Oyuncuları (alfabetik sıra ile) Ayşegül Demirağ, Berrin Kuleli, Defne Samyeli, Esra Bezircioğlu, Fisun Usta, Gülden Türktan, Handan Ercengiz, Özgül Öztürk, Özlem Gülerler, Remziye Büyükayman, Sanem Oktar, Selen Erdeniz, Şila Gök, Şule Yüksel ve Yaprak Yapsan’dan oluşuyor.

KAGİDER Akademi, on-line eğitim modülleri ile Türkiye’nin dört bir yanından girişimci kadınlara ve girişimci adaylarına üretim, pazarlama, marka oluşturma, İK, yönetim, finans, hukuk, iş planı vb konular çerçevesinde eğitimler sunmayı hedefliyor ve derneğin on bir yıllık girişimcilik eğitimleri deneyimi üstüne inşa ediliyor. Kurulduğu günden bu yana KAGİDER, kadının üreterek ve varlığını özgürce ortaya koyarak tüm karar

süreçlerinde etkin rol aldığı bir dünya yaratmak amacıyla çalışıyor. Bu kapsamda Türkiye’de kadınların sosyo-ekonomik açıdan güçlenmelerini hedefleyen birçok proje ve çalışma gerçekleştiren dernek, kendi bünyesinde ve farklı platformlarda KAGİDER üyelerinin de katkılarıyla binlerce kadına ulaşarak eğitimler verdi ve birikimlerini aktardı.

Tüm bu deneyimi tek bir platformda toplamak amacıyla ve on-line eğitim modülleri ile ülke genelinde daha çok kadına ulaşmak hedefiyle KAGİDER, KAGİDER Akademi’yi kurma yolunda çalışmalarına başladı.

Yorum yapın

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.