Genç Kadraj Liselerarası Kısa Film Yarışması 2013

1) Yarışma,ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan lise öğrencilerine yöneliktir. Türkiye’deki tüm ortaöğrenim kurumlarında okuyan öğrenciler yarışmaya katılabilirler.

2) Filmlerde konu sınırlaması yoktur; ancak Milli Eğitim genel ahlak ilkelerine uymayan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

3) Yarışmaya bireysel ya da grup olarak katılım gerçekleştirilebilir.

4) Yarışmaya katılacak filmlerdeki yönetmen, yapımcı, senaryo yazarı ve teknik ekipte, lise öğrencisi olma koşulu aranmaktadır.

5) Yarışmaya katılacak kısa filmlerin 01 Nisan 2011tarihinden sonra yapılmış olması gerekir; bu kurala uyulmadığı takdirde adayfilm yarışma dışı bırakılacaktır.

6) Öğrencilerin sorumlu bir öğretmen önderliğinde başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

7) Yarışmada birinci, ikinci , üçüncü film, en iyi afiş ve en iyi animasyon ödülleri verilecektir.

8) Yarışmaya 5′ten fazla animasyon film gelmesi durumunda jüri animasyon filmleri ayrı bir kategoride değerlendirecektir.

9) Kısa filmler jenerik dahil en fazla 8 dakika uzunluğunda olabilir. Belirtilen sürenin üzerindeki eserler, değerlendirmeye alınmayacaktır.

10) Filmler, DVD veya VCD oynatıcılarda ya da bilgisayar ortamında izlenilebilecek formatlarda hazırlanmalıdır. Bilgisayar ortamında izlenecek filmlerin dosya türü *.wmv, *.mpeg , *.avi , biçiminde hazırlanabilmektedir. (*.mp4 formatı kabul edilemez.)

11) Filmlerin / Afişlerin görüntü boyutu, çözünürlükleri yüksek olmalıdır.

12) Filmler DVD veya CD’ye kaydedilip altı kopya şeklinde posta yolu ile gönderilecektir.

Gönderilen kopyaların üzerinde film adı, okul adı ve yönetmen adı mutlaka yer almalıdır.

Adres:

Dağdibi Mah. Enka Cad.

Adapazarı Özel Enka Okulları

Adapazarı/SAKARYA

Alıcı Bilgisi:

Lise Bilgisayar Bölümü

13) En iyi afiş kategorisinde yarışmak üzere hazırlanan kısa filmlere ait afişler, çıktıları alınmadan bir CD’ye kaydedilerek posta yolu ile gönderilecektir. Kısa filmi olmayan afişlerin değerlendirmesi yapılmayacaktır.

14) Filmler posta yolu ile gönderilmeden önce başvuru formu internet sitesi http://www.enka.k12.tr üzerinden doldurulmalıdır.

15) Yarışmanın değerlendirilmesi iki aşamalı olacaktır. Birinci aşamada değerlendirmelerini “Ön Eleme Jürisi” yaparken, ikinci aşamada ise “Ana Jüri” ödül sahiplerini belirleyecektir. Ön jüri filmlerin tamamını izleyerek ana jürinin değerlendirmesine sunulmak üzere 10 film belirleyecektir. Ana jüri ise ön jürinin değerlendirme amacıyla sunduğu filmleri izleyerek ödül almaya hak kazanan filmleri ve en iyi afişi belirleyecektir.

16) Ön eleme jürilerine filmler posta yolu ile gönderilir, jüri üyeleri 7 iş günü içinde 22 Nisan 2013 tarihine kadar filmleri izledikten sonra, finale girmeyi hak kazanan 10 filmin isimlerini mail yolu ile aşağıdaki adrese bildirir.

Mail adresi :

17) Ana jüri üyeleri ödül almaya hak kazanan filmleri belirlemek için 30 Nisan 2013 günü Mithat Alam Film Merkezinde bir araya gelirler. Finale kalan 10 film izlendikten sonra derece ye giren filmler belirlenir.

18) “Genç Kadraj Kısa Film Yarışması”na son katılım tarihi 08 Nisan 2013 ’dür. DVD ve afişlerin bu tarihe kadar adresimize gönderilmiş olması gerekmektedir.

19) Yarışmanın ödül töreni 30 Mayıs 2013 Perşembe günü Sakarya Üniversitesi Konferans Salonunda yapılacaktır. Ödül töreninin tarihinde bir değişiklik olursa internet sitemiz üzerinden ilan edilecektir.

ÖDÜLLER

Değerlendirme sonucu, “Birincilik, İkincilik, Üçüncülük,En İyi Animasyon Ve En İyi Afiş” olmak üzere toplam beş filme ödül , kristal yarışma heykeli verilecektir. Film ve afiş kategorilerinde finale kalan öğrencilere katılım sertifikaları verilecektir.

TELİF HAKLARI

Yarışmaya katılan okullar, filmler ve film ekibi ile ilgili gazete,dergi ve televizyon programlarında bilgi verilebilir. Yarışmaya katılan tüm öğrenciler ; yarışmaya gönderdikleri filmlerinin gerçek ve sanal ortamda, işbirliği içinde olduğumuz diğer web siteleri, yayınevleri ve işletmeler tarafından yayınlanmasını kabul etmiş sayılacaklardır. Öğrencilerbunu kabul etmekle, telif haklarını Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesine devretmemekte, kanuni haklarına sahip olmaya devam etmektedir; ancak filmlerin ek bir sözleşmeye gerek kalmaksızın, Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi veya yetki vereceği firmalar / kuruluşlar tarafından internet ve gerçek ortamda ticari amaç gütmeden yayınına izin vermiş

olmaktadırlar. Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi,yarışmaya katılan tüm filmlerin internet ve gerçek ortamda yayını için öğrencilerin kendisine veya temsilcilerine herhangi bir ad altında ücret ödemeyecektir. Yayınlanacak dergi ve basın organlarında yer almaya hak kazanan film için sahiplerinden ayrıca izin almaya gerek olmayacak ve bu filmlerin sahiplerine herhangi bir telif ücreti ödenmeyecektir. Öğrencilerin hazırladıkları kısa filmlerden hiçbir gelir sağlanmayacaktır.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.