Egeli sanatçının eserleri doğduğu topraklarda

odabasi-vertFotoğrafçı Yetkin Odabaşı tarafından çekilen portrelerden oluşan “Yüzdeki Boşluklar Sergisi”, Canon sponsorluğuyla 11-24 Kasım 2013 tarihleri arasında İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. Sergideki tüm fotoğraflar EISA ödüllü Canon Pro-1 ile basıldı.

Egeli iki deneyimli sanatçı Yetkin Odabaşı ve Sarp Keskiner, doğup büyüdükleri topraklarda gerçekleştirecekleri sergiye heyecanla hazırlanıyorlar. “Hiç düşündünüz mü? Yaşanmışlığın en belirgin ifadelerinden biri olan yüzümüzdeki çizgileri kaldırdığımızda gözler bize ne anlatır” sorusundan yola çıkan fotoğrafçı Yetkin Odabaşı, aklına takılan bu soruyu yanıtlamak için kameranın arkasına geçmiş ve birbirinden etkileyici fotoğraflara imza atmış.

Yetkin Odabaşı hakkında

13 yaşında ilk radyo vericisini tasarladı. Teknik okulda aldığı eğitim sürecinden sonra, evrende en çok ilgisini çeken “ses ve ışık” konularına yöneldi. Işığın hayatına yansıması fotoğrafçı olma hevesiyle şekillenirken, ses konusu ise stereo müzik sistemlerinde hayat buldu. Hi-Fi markası Quad’ın Türkiye Genel Distribütörlüğü’nde satış ve pazarlama biriminde sektöre hizmet verdi. Home&Technology, REC ve Boys Toys dergilerinde fotoğraf ve test editörü olarak çalıştı. Home&Technology döneminde EISA (European Imaging & Sound Association) ödülleri için testler yaptı. Dijital ajanslarda video mapping, maket otomasyonu, dokunmatik ekranlar konularında deneyim kazandı. Profesyonel çalışmalarına Yetkin Odabaşı Photography’de devam ediyor.

Sarp Keskiner hakkında

1990 yılında araştırmacı – yazar kimliği ile müzik kariyerine başlayan Keskiner, 1995’ten bu yana yazarlık, editörlük, radyoculuk, prodüktörlük ve müzik tasarımı gibi alanlarda yurtiçi ve yurtdışında pek çok proje gerçekleştirdi. Bugüne dek İstanbul Blues KumpanyasıMoe JoeNoksanSaskaYuri Skies,KırıkaGreat Republic Of South gibi kurucusu / yürütücüsü olduğu projelerle onu aşkın albüm kaydeden ve üç bini aşkın sahne performansı gerçekleştiren sanatçı, çalışmalarına 2004’ten bu yana İzmir’de devam ediyor.

SERGİ AJANDASI

Sergi    : Yüzdeki Boşluklar Fotoğraf Sergisi

Tarih   : 24 Kasım’a kadar sergi açık kalacak

Yer        : İzmir Fransız Kültür Merkezi Sergi Salonu

                 Cumhuriyet Bulvarı No: 122 Alsancak

 

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.