Yasmin Levy İstanbul’da

yasmin-levyLadino’nun eşsiz sesi Yasmin Levy, “Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri”nin 5. Yılı kapsamında İstanbul’a geldi. 6 aylık hamile olan Levy, 11 Ocak Cumartesi akşamı “Muhteşem Şehir” olarak adlandırdığı İstanbul’da bebeği ile barış şarkıları söyleyecek.

Dünya müziğinin sıra dışı isimlerini sevenleriyle buluşturan “Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” 5. yılında ilk konserinde Ladino dilinde seslendirdiği muhteşem şarkıları ile Yasmin Levy’yi ağırlıyor. Konser için İstanbul’a gelen Yasmin Levy, “Muhteşem Şehir” olarak adlandırdığı İstanbul’da konser vereceği için heyecanlı olduğunu ifade ediyor.

Hüznün sesi Yasmin Levy 11 Ocak Cumartesi akşamı saat 20:30’da İstanbul Kongre Merkezi’nde sesiyle İstanbul’u büyülemeye hazırlanıyor. Konserlerinde, el üstünde tuttuğu Flamenko dünyasının tutkusunu izleyicilerine yaşatan Yasmin Levy, bu tutkuyu Türk müziğinin duygusal ve hisli havası ile tamamlıyor.

İbrahim Tatlıses ile ‘Seni Sana Bırakmam’ şarkısına düet yapan, ‘Sevda’ ve ‘Firuze’ parçalarının yorumları ile Türk dinleyicisinin kalbini fetheden Yasmin Levy, Judeo-Espanyol (Ladino) şarkılarının önde gelen icracıları arasında yer alıyor. Sefarad müziğini, Endülüs flamenkosu, Ortadoğu ve Anadolu müzik geleneğiyle harmanlayan Levy, Türkiye’de doğan ve sefarad kültürü araştırmalarının yanı sıra şarkı derleyiciliği yapan babası sayesinde bu müzik kültürüyle küçük yaşında tanışmış.

“Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” 5. Yılında ilerleyen günlerde açıklayacağı sürpriz isimlerle devam edecek!

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.