Vodafone Müzik Yarışması’nın kazananı Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi

agri-guzel-sanatlar-lisesiSerhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde bu yıl 17. si gerçekleştirilen Türkiye’nin dört bir yanından binlerce liseli gencin katıldığı Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması, elemelerin ardından Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan büyük finalle sona erdi. Teoman, Serhat Hacıpaşalıoğlu, Ömür Gedik, Onur Baştürk, Olcayto Ahmet Tuğsuz, Deniz Tuzcuoğlu, Ali Eyüboğlu, İlker Gezici, Ali Deniz Uslu gibi ünlü müzisyen ve gazetecilerden oluşan jüri finalde 43 okul arasından dereceye giren okulları belirledi.Elemeler dahil toplamda 45 ilden 378 okul arasından icra kategorisinde birinci olan okul Türkiye’nin en doğusundan zor şartlarda yarışmaya hazırlanarak katılan  Haluk Levent’ten Ağlama Bebek şarkısıyla ‘’Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi’’ oldu. 10 kategoride ödüllerin sahibini bulduğu gecede icra kategorisinde birinci olarak büyük ödül olan ‘’Müzik Stüdyosu’’nu kazanan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi sonuçların açıklanmasıyla büyük bir sevinç yaşadı ve öğrenciler gözyaşlarına engel olamadı.

Okullarının adının söylenmesiyle sahnede çok duygulu anlar yaşayan öğrenciler birinciliği hiç beklemediğini ve onlara destek olanlara ve yarışmayı düzenleyen Serhat Hacıpaşalıoğlu’na  teşekkür ederek Ağrı’ya bu sevinci yaşattıkları için gurur duyduklarını söyledi. Öğrenciler müzik öğretmenleri Dilek Suzan’ı sahneye davet ederek hep bir ağızdan ‘’Ağrı seninle gurur duyuyor ‘’ diye tezahürat ederek öğretmenlerine teşekkür ettiler. Şampiyon okul sonrasında sahnede okullarına birincilik kazandırdıkları Haluk Levent’ten ‘’Ağlama Bebek’’ şarkısını tekrar seslendirdiler.

İcra kategorisinde birinci Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi olurken, ikinci İstanbul Hasan Şadoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, üçüncü ise Kütahya İMKB Tavşanlı Anadolu Öğretmen Lisesi oldu.

‘’Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi’’ En iyi Enstrüman ve En İyi Erkek Kategorisi’nde de Ödül aldı

Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması icra kategorisinde birinci olarak müzik stüdyosunu kazanan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri en iyi enstrüman  ve en iyi erkek solist kategorisinde de dereceye girerek muhteşem bir coşku yaşadı. En iyi enstrüman dalında yan flütle 3. olan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Batu Tepe ve ‘’En iyi erkek solist’’ kategorisinde 2. olan Ferhat Aktaş   sahnede duygulu anlar yaşadı.En iyi enstrüman dalında ikinciliği Kadıköy Anadolu Lisesi gitaristi Barış Özgen ve Kıbrıs Güzelyurt Kurtuluş Lisesi bateristi Bulut Akbilek paylaşırken, birinci İzmir Övgü Terzibaşıoğlu Lisesi gitaristi Denizhan Kılıç oldu. En iyi erkek solist kategorinde birinci Hasan Şadoğlu Kız Teknik Meslek Lisesi’nden Burak Ekşi olurken, üçüncülüğü İzmir Işıkken Anadolu Lisesi’nden Deniz Özgür ve Muğla Turgutreis Anadolu Lisesi’nden Eymen Zafer İşdar paylaştı.

Yarışmada diğer kategorilerde ödül alan okullar şöyle:

SAHNE PERFORMANSI
1. RİZE TÜRK TELEKOM GÜZEL SANATLAR LİSESİ
2. ZONGULDAK MEHMET ÇELİKEL LİSESİ
3. ESKİŞEHİR PROF. DR. ORHAN OĞUZ ANADOLU LİSESİ
ENSTRÜMAN
1.ÖVGÜ TERZİBAŞIOĞLU ANADOLU LİSESİ  GİTARİST
 DENİZHAN KILIÇ
2. GÜZELYURT KURTULUŞ LİSESİ
DAVUL – BULUT AKBİLEK
2. KADIKÖY ANADOLU LİSESİ
GİTARİST – BARIŞ ÖZGEN
3.AĞRI GÜZEL SANATLAR LİSESİ
FLÜT – BATU TEPE
ORKESTRA
1.SİLAHLI KUVVETLER BANDO OKULLARI KOMUTANLIĞI
2.TERAKKİ VAKFI OKULLARI ÖZEL ŞİŞLİ TERAKKİ LİSESİ
3.BÜYÜK KOLEJ
KIZ SOLİST
1.BURSA ANADOLU KIZ LİSESİ
NİSA KÖMCÜ
2. BOSTANCI DOĞA KOLEJİ
ALARA SEÇKİN
2. OĞUZ CAN POLAT
GÖZDE ERDOST
3. MEF LİSESİ
SELİN GEÇİT
3.TERAKKİ VAKFI OKULLARI ÖZEL ŞİŞLİ TERAKKİ LİSESİ
SENAY YILMAZ
ERKEK SOLİST
1.HASAN ŞADOĞLU KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
BURAK EKŞİ
2. AĞRI GÜZEL SANATLAR
FERHAT AKTAŞ
3. ÖZEL IŞIKKENT ANADOLU LİSESİ
DENİZ ÖZGÜR
3.TURGUTREİS ANADOLU LİSESİ
EYMEN ZAFER İŞDAR

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.