Julia Hülsmann Akbank Sanat’da

Julia_Huelsmann_QuartettGüçlü, melodik ve yaratıcı müziğiyle Alman Caz Sahnesi’nin en popüler gruplarından biri olan Julia Hülsmann Quartet, 31 Ocak 2014, Cuma günü Akbank Sanat’ta caz tutkunlarıyla buluşuyor.

Vokalist, besteci, piyanist Julia Hülsmann’ın yanı sıra trompette Tom Arthurs, kontrbasta Marc Muellbauer ve davulda Heinrich Köbberling’den oluşan grup, 2013 yılında yayınlanan “In Full View” albümünün dünya turnesi kapsamında Akbank Sanat’ta gerçekleştirecekleri konserlerinde caz tutkunlarına kaçırmamaları gereken bir performans sunacaklar.

1997 yılında Marc Muellbauer ve Rainer Winch’le birlikte triosunu kuran Julia Hülsmann, 2003 yılında BIT Records’tan “Trio” başlıklı albümünü yayınladı, ardından vokalist Rebekka Bakken’le “Scattering Poems” albümünü çıkardı. Randy Newman, Nick Drake ve Sting’in şarkılarına yeni düzenlemeler yapan sanatçı, E.E. Cummings ve Emily Dickinson şiirleri için yaptığı çarpıcı caz yorumları ile büyük beğeni kazandı. ACT için 2004′te, vokalist Anna Lauvergnac’la “Come Closer”, 2006′da Roger Cicero ile “Good Morning Midnight” albümlerini kaydetti. Hemen sonrasında triosuyla ECM için “The End of a Summer” (2008) ve “Imprint” (2011) albümlerini kaydetti. 2013 yılında ilk Quartet albümü olan “In Full View”i İngiliz trompetçi Tom Arthurs eşliğinde kaydetti.

 

Etkinlik: Konser – JULIA HÜLSMANN QUARTET

Julia Hülsmann – piyano

Tom Arthurs – trompet, flugelhorn

Marc Muellbauer – kontrbas

Heinrich Köbberling – davul

 

Tarih: 31 Ocak 2014, Cuma

Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.