Gönülden Dile, Dilden Tele 1. Ankara Öğretmenler Arası Solo Ses Yarışması

Başkent’te Öğretmenler Günü dolayısıyla Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ankara çapında düzenlediği, “Gönülden Dile, Dilden Tele” 1. Ankara Öğretmenler Arası Solo Ses Yarışması”nda sesine güvenen öğretmenler Türk Halk ve Türk Sanat Müziği kategorilerinde yarıştılar.

Yarışma sonunda Türk Halk Müziği dalında, Cengizhan İlköğretim Okulu’ndan Özgür Çit birinci, Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi’nden Gökten Yüksel ikinci,Gazi Şahin Anadolu Lisesi’nden F. Nur Karataş üçüncü, Türk Sanat Müziği dalında da, İbrahim Akoğlu İlköğretim Okulu’ndan Ferhat İlik birinci, Pursaklar İ.M.K.B. Endüstri Meslek Lisesi’nden Bilgi Pıçak ikinci, Tuzluçayır Anadolu Lisesi’nden Barış Arda Şendağ da üçüncü oldu.

YILDIRIM “Sanata önem veriyoruz”

Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği yarışmada, jüri seçimde oldukça zorlanırken,öğretmenlerin profesyonel ses sanatçılarından farksız oldukları görüldü. İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILDIRIM ve davetliler,sesleri güzel öğretmenleri büyük bir beğeni ile izlediler. Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kültürel faaliyetlerinden “Gönülden Dile, Dilden Tele 1. Ankara Öğretmenler Arası Solo Ses Yarışması”, böylece ilçe çapından çıkıp Ankara çapına taşındı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILDIRIM “Sanata önem verdiklerini ve Resim, Müzik ve Tiyatro ile ilgili pek çok projenin hayata geçirildiğini “ söyledi.

20 finalist öğretmen birbiriyle yarıştı Yarışmanın ödüllerini veren GORDİON AVM yetkilileri ve sinema salonlarının kapılarını değerli öğretmenlere açarak yarışmaya ev sahipliği yapan CİNEBONUS yetkilileri de yarışmayı beğeniyle izlediler. Yarışmaya Ankara’nın Çankaya, Keçiören, Etimesgut, Mamak, Sincan, Çubuk, Pursaklar, Gölbaşı ve Yenimahalle ilçelerinde ilköğretim, lise ve dengi okullarda çeşitli branşlarda görev yapan öğretmenler arasından seçilen 20 finalist öğretmen birbiriyle yarıştı.

Dereceye girenlere bilgisayar, netbook, fotoğraf makinesi verildi

Yarışmada öğretmenlerin performanslarını TRT ile KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Devlet sanatçılarından oluşan jüri, her iki dalda yapılan yarışmalarda değerlendirme yaptı. Yarışmanın finali 22 Kasım saat: 19.00’da GORDİON AVM Cinebonus Sinema Salonunda yapıldı.

Gordion AVM tarafından yarışan öğretmenlere ödül olarak Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dalları için ayrı ayrı diz üstü bilgisayar, cep bilgisayarı, netbook, mansiyon ödülü olarak da, digital fotoğraf makinesi, her öğretmene plaket ve katılım belgesi verildi.

Derece Girenler

1. ÖZGÜR ÇİT-95 (İLÇE: MAMAK, OKUL: CENGİZHAN İ.Ö.O.) BAŞIMDA ALTIN TACIM/ MUHARREM ERTAŞ/ KIRŞEHİR

2. GÖKTEN YÜKSEL-94 (İLÇE: YENİMAHALLE, OKUL: YASEMİN KARAKAYA BİLİM VE SANAT MERKEZİ) GOVA GOVA İNDİRDİLER YAZIYA/ NEŞET ERTAŞ/ KIRŞEHİR

3. FATMA NUR KARATAŞ-84.4 (İLÇE: ELMADAĞ, OKUL:  GAZİ ŞAHİN ANADOLU LİSESİ) DURNA SESİ GELİR/ HİSARLI AHMET/ KÜTAHYA

4. FATMA CENİKLİ FIRAT-77 (İLÇE: ETİMESGUT,  OKUL: ETİMESGUT ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ) U.H./ DERDİM ÇOKTUR HANGİSİNE YANAYIM/ ALİ EKBER ÇİÇEK/ ERZİNCAN

5. ESMER TEMİZER ERDEN-76 (İLÇE: ÇANKAYA, OKUL: ÖZEL BAĞIMSIZ ULUSLAR ARASI OKULLARI) GEL GÖNÜL GİDELİM AŞK ELLERİNE/ MÜSLÜM SÜMBÜL/ SİVAS

6. ÖZLEM AKÇAM-68 (İLÇE: GÖLBAŞI, OKUL: GÖLBAŞI TEKNİK VE END.MES.LİSESİ) U.H./ YEŞİL BAŞLI TELLİ TURNAM/ BEDİRHAN KIRMIZI/ URFA

7. ELİF AKIŞ-66 (İLÇE: SİNCAN, OKUL: MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK İ.Ö.O.) DEĞMEN BENİM GAMLI YASLI GÖNLÜME/ABBAS ÖZ/ TOKAT

8. KISMET POLAT-65.6 (İLÇE: PURSAKLAR, OKUL: FAİK HIZIROĞLU İ.Ö.O.) BUGÜN BENİM EFKARIM VAR/ AŞIK ÖZLEMİ/ AMASYA

9. GÜLCAN UTKU-60.2 (İLÇE: KEÇİÖREN, OKUL: KALABA ANADOLU LİSESİ) HAVADA DURNA SESİ GELİR/ HİSARLI AHMET/ KÜTAHYA

10. ERCAN AKGÜN-59.2 (İLÇE: ÇUBUK, OKUL: BARBAROS İ.Ö.O.)DİLEDİM/SALİH DÜNDAR/ ERZİNCAN

HABER: Halim UTLU

1 Yorum

  1. ercan kaya diyor ki:

    ben bu yarışmaya katılmak istiyorum ses sorunum yoktur sesim güzeldir

    Cevaplamak için giriş yapın

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.