Doğudan Batıa Orientalistpop Art

selin_melek_aktanSelin Melek Aktan’ın orientalpopart koleksiyonu 2004 yılında Yunanistan Bulgaristan ve İsviçre’de Zurih Art Show’da, 2005′de ise Fransa’da Paris’te, 2006 da İtalya’da Museum Castello Estence’de,aynı yıl Amerika’da NewYork ve Santa Barbara’da sergilenmiştir.

2007 yılında Avusturya’ya onur konuğu olarak davet edilen Aktan Viyana’da koleksiyonunun bir bölümünü Salvador Dali’nin heykelleri ile birlikte sergilemiş olup, 2009 yılında bazı parçaları Amerika’da Museum of The Americas’ın daimi koleksiyonuna alınmıştır.

Selin Melek Aktan; Anadolu’nun renk ve desenlerinden esinlenerek hazırladığı ve uluslararası sanat piyasasında ”doğunun gizemini batıya taşıyan özgün bir renk sanatçısı ”olarak tanınmasını sağlayan bu koleksiyon ile 2004 yılında Zurih Art Show’da showun ”en avangard sanatçısı” seçilmişti.

2009 yılında İstanbul Galeri 5 de ”Düş Zamanı” isimli solo sergide bir kısmı ilk defa Türk sanatseverlerle buluşan koleksiyon 12 Aralık 2013-12 Ocak 2014 tarihleri arasında Nişantaşı Apeiron Artplus Galeri’de sergilenmeye başlamıştır.

Sergi ziyaret saatleri Pazar Pazartesi hariç 12:00 – 18:00pm

Apeiron Artplus Galeri

Ahmet Fetgari sok. Güneş apt. no:64 kat:1 Nişantaşı- İstanbul

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.