Belçika’da 50 Yıl Karikatür Yarışması 2014

belcikada-50-yil-karikatur-yarismasiBeltud (Belçika Türk dostluk derneği) Türklerin Belçika’ya gelişinin 50.yılı kutlamaları çerçevesinde bir karikatür yarışmasını düzenliyor.

Yarışmanın teması, Türklerin Belçika’ya gelişinin 50. yılı çerçevesinde birlikte yaşama kültürü, kültürel çeşitlilik, çoğulculuk, empati, diyalog, hoşgörü ve dostluk.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.concoursdecartoon.be ve www.cartoonwedstrijd.be siteler üzerinden başvurularını yapabilirler veya posta yoluyla karikatürlerini gönderebilirler (afiş ve yarışmanın kuralları ektedir).

Yarışmanın jüri üyeleri arasında Belçika’dan ve Türkiye’den Salih Memecan ve Dağıstan Çetinkaya gibi ünlü karikatüristler yer almakta.

İlk 50′ye giren karikatürlerin sergileneceği yarışmanın final gecesinde ilk üç dereceye giren katılımcılara para ödülleri (1.ye 1000€, 2.ye 750€ ve 3.ye 500€) takdim edilecektir.

2014 yılı boyunca katılımcıların eserleri, Belçika’nın farklı şehirlerinde, parlamentolar gibi önemli mekanlarda (gezen sergi şeklinde) halkın ziyaretine sunulacaktır.

 

Irtibat :

Seval Kayman

Beltud (Belçika Türk dostluk derneği) başkanı

Rue des Palais 27, 1030 Bruxelles

Tel: 00322/212.19.06

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.