Arapsaçı (Oyun, Tiyatro Dünyası Oyuncuları)

arapsaci-tiyatro-dunyasi-oyunculariRay Cooney’in yazdığı, Can Törtop’un uyarlayıp yönettiği bu karmaşa komedisinde Türkiye’nin ilk erkek Best Model’i Berke Hürcan, Hayat Devam Ediyor dizisinin Zelihası Sera Tokdemir ile birlikte sahnelerin ve televizyonların sevilen tecrübeli oyuncuları yer alıyor.

Oyun Londra da Lüks bir apartmanın en üst katında geçmektedir.

Mutlu bir evlilik sürdüren ve bir yayın evi sahibi olan Johanna ve Philip Markham çiftinin evinde, Johanna’nın en yakın arkadaşı Bayan Linda’nın, farkında olmadan düşürdüğü bir mektup yüzünden başlayan yanlış anlaşılmalar, Linda’nın eşi ve yayın evi ortağı Henry’nin Philip’i kışkırtması ile daha da karışık bir hal alır.

Philip (Can Törtop) ve Johanna (Ümmühan Kıldiş), birbirlerine sadık ve on yıllık evli bir çifttir. Herşey Johanna’nın arkadaşı Linda (Sera Tokdemir)’nın bir kaçamak için Johanna’dan evi kullanmak istemesi ile başlar. Çünkü aynı saatlerde Linda’nın eşi Henry (Berke Hürcan) de, Philip’den bir kaçamak için evi istemektedir. Aynı gece için aralarında gizli aşk yaşanan evin hizmetçisi (Anna Matskevits) ve dekoratörünün (Ferhat Balaban) de evde benzer planları vardır… Dekoratör Alistair ve beklenmedik anda çıkıp gelen ünlü Tonton kitapları yazarı Bayan Symthe’in (Hande Melek) olayların içine girmesiyle evde herkes bir anda rolleri değişir ve tam bir arapsaçına döner olaylar. Sürpriz ziyaretçiler, beklenmedik olaylar, Philip ve Johanna’nın bir türlü çözemediği karışıklıklar… ’’

ARAPSAÇI

Yazan: Ray Cooney

Yönetmen: İsmail Can TÖRTOP

 

Oyuncular:

İsmail Can Törtop

Ümmühan Kıldiş

Berke Hürcan

Sera Tokdemir

Ferhat Balaban

Hande Melek

Anna Matskevits

Rabia Kaymas

Demir Tokdemir

Tuğçe Seven

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.