Ak Parti Adana Milletvekili’nden Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemlere katılan sanatçılara eleştiri!

taksim-gezi-parkiAK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylarla ilgili vatandaşların, sanatçı kimliği ardına bürünmüş kişilerin ve illegal grupların provokasyonuna gelmeyeceğini bildirdi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Erdinç, Çukurova ilçe teşkilatının düzenlediği program çerçevesinde Güzelyalı, Göl, Belediyeevleri ve Yüzüncüyıl mahallelerinde bir araya geldiği vatandaşların sorunlarını dinledi.

Erdinç, Türkiye’nin batısında, doğusunda, kuzeyinde, güneyinde her nerede yaşarsa yaşasın, vatandaşların eşit şekilde hizmet alması ve eşit şekilde muamele görmesi için AK Parti’nin, yine aynı halk tarafından kurulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“AK Parti kurulduğu günden bu yana var gücüyle çalışıyor. Bu çerçevede terörün sonlanması üzerine yapılan çalışmalar sonucunda ülkede oluşan huzur ve güven ortamı dün olduğu gibi bu günde belli çevreleri rahatsız etmiştir. Ülkemizde oluşan huzur ve güven ortamından rahatsız olanlar, İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’nı ve Topçu Kışlası’nın yapılmasını bahane ederek ülkede gerginlik oluşturmaya çalışıyorlar. Asıl meselenin gezi parkı olmadığını, asıl meselenin AK Parti’ye vurmak ve iktidardan gitmesi olduğunu açık açık sosyal medyadan ve basın aracılığı ile açıklayan sanatçı kimliği ardına bürünmüş kişilerin ve illegal grupların provokasyonuna vatandaşlarımız gelmeyecektir. Sanatçı kimliğini kullanarak vatandaşı tahrik edenler halkımızın sağduyulu yaklaşımı sonucu başarılı olamayacaktır. Onların daha da başarısız olması için bu kişilerin televizyonlardan yer aldığı programları boykot edelim ve açıklamalarına itibar etmeyelim.”

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.