mesut yılmaz fikret mualla sergisindeEski Başbakan Mesut Yılmaz,dün Ankara Erenus Sanat Galerisi’nde “Fikret Mualla’ya Saygı” başlıklı serginin açılış galasına eski bakanlardan Yaşar Topçu ile katılarak,  hem sanatçı hakkında bilgi aldı ,hem  sergiye davetli sanatçılarla bol bol sohbet etme imkanı buldu ve hem de zaman zaman iş adamları ile siyaset konuştu.

Cumhuriyet dönemi Türk resminin en tanınan, en tartışılan, en özgün ve önemli ressamı Fikret Mualla’nın çeşitli koleksiyonlardan derlenen eserlerinin  sergilendiği galaya ilgi oldukça büyük oldu.. Ankaralı sanatseverler, sanatçının trajik yaşamına rağmen çok zengin ve renkli olan dünyasını aktardığı resimlerini,  dikkat ve ilgi ile izledi.

AMAÇ gençlere tanıtabilmek

Türk resminin dünyadaki önemli temsilcisi olan Fikret Mualla’nın daha önce Ankara’da sergilenmemiş eserlerini sanatseverlerle buluşturan Erenus Sanat Galerisi, bu sergiyi gerçekleştirebilmek için İstanbullu koleksiyonerlerden destek aldı. Sergi, Fikret Mualla’nın çeşitli temaları içeren guaş, suluboya ve yağlıboya resimlerinden oluşuyor. İzleyenlerin sanatçının trajik yaşam öyküsü hakkında da bilgilendirildiği serginin amacı, ünlü sanatçıyı ve sanatını daha geniş kitlelere ve özellikle gençlere tanıtabilmek.

Geç saatlere kadar açık tutulan sergiye,siyasetçiler,iş adamları,sanatçılar,elçilik mensupları,sanat galerisi yöneticileri,gazeteciler ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi ve bol bol izleme imkanı buldu.“Fikret Mualla’ya Saygı” başlıklı sergi, 20 Ekim’e kadar açık kalacak. (Halim Utlu)

Anahtar Kelimeler

 

0 Yorum

İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorumunuzla katkıda bulunun

  
(Lütfen resimde görülen ifadeyi, büyük-küçük harfe dikkat ederek, yandaki kutuya yazınız!)

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.