1.Plastik Sanatlar Sergisi Çağdaş plastik sanatlar alanındaki sanatçıların çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen 1. Plastik Sanatlar Sergisinin ilki, 50 sanatçının katılımı ile 5 Mart Cuma günü Ankara Resim ve Heykel Müzesi Fahri Korutürk Salonu’nda açıldı.

Kalabalık bir davetli gurubu ile 50 sanatçı ve sanatçı yakınlarının da hazır bulunduğu 1. Plastik Sanatlar Sergisinin seçici kurulu ile organizasyonunda, Yavuz Bozkurt, Yalkın Uzar, Banu Atik, Murat Polat, Aysun Uzuner Turgut ve Güneş Şahin görev aldı. Sergiye katılan sanatçı Gizem Utlu kurban tablosu ile ilgili olarak “Burada tezatlık söz konusudur. Masum bir kızın kurban edilmesi, bir ormanda işkence görüp bir ağaca bağlı olarak terk edilmesini konu alıyor. Tablodaki melek kanadının üzerindeki dikenler de benim daha önceden çok fazla kullanmış olduğum simgelerdir. Bu resme de yansımıştır. Vahşet, kan ve masumiyet ön plandadır” diyor… Sergiye katılan sanatçılar, şu isimlerden oluşuyor:

Gizem Utlu, Nadire Sönmez, Emine Erdoğan, Serhan Kerestecioğlu, Sema Çetin, Emel Yalın, Özgül Altuntaş, Nadire Özbek, Işık Çuhacıoğlu, Lale Avcıdırlar, Sema Elhan Aldemir, Tuba Tokgöz, Kübra Gören, Hatice Taner, Hamit Gümüşlü, Esra Özdemir Özkılıçcı, Yavuz Bozkurt, Aysun Uzuner Turgut, Elif Özgür, Ayla Tan, Meltem Aslan Mertoğlu, Murat Polat, Güneş Şahin, Banu Atik, Serpil Demirağ Gülse, Anıl Kaldırım, Batuhan Kaya, Berrin Güngördü, Ufuk Şekerdağ, Öznur Aksoy, Şükran Yetimoğlu,Teymur Ağalıoğlu, Müzeyyen Acır, Mehmet Ali Doğan, Nur Ege, Reyhan Şahin, Gülderen Kaplan, Gülsüm Uzel, Rezan Gökten, Gülderen Nevin Narin, Seval Özpek, Layıka Berrak Ertunçay, Sezgi Talan Koç, Yasemin Çevik, Soner Kolbüken, Şükran Aydın, Gönül Bingöl, Munire Gevrekçi, Aysun Irmak ve Yalkın Uzar.

Sergiye katılan tüm sanatçıların özgeçmişi ile sergiye katıldığı eserlerinin de yer aldığı bir de kataloğun hazırlandığı 1. Plastik Sanatlar Sergisinde, resimlerin yanı sıra, heykel ve seramik çalışmaları da yer alıyor. 1. Plastik Sanatlar Sergisi, 14 Mart’a kadar açık kalacak.
Haber: Halim Utlu

Anahtar Kelimeler

 

0 Yorum

İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorumunuzla katkıda bulunun

  
(Lütfen resimde görülen ifadeyi, büyük-küçük harfe dikkat ederek, yandaki kutuya yazınız!)

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.