Snapshot

Gallery LiNART - Pinar Du Pre (2)-horzGallery LiNART; “Media Fusion” adını verdiği kendine has tekniğiyle Pınar Du  Pre’nin “Snapshot” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor! Du Pre’nin, portre ve manzara temalı eserlerinden oluşan renkli sergisi, 5 Aralık 2013 – 4 Ocak 2014 tarihleri arasında Gallery LiNART’ta ziyaret edilebilir.

Gallery LiNART sanatçısı Pınar Du Pre, portre ve manzara temalı eserlerinden oluşan “Snapshot” sergisinde; 100 milyar ışık yılı büyüklüğündeki Samanyolu Galaksisi’nin, Orion kolunda, orta ölçekteki bir güneş sisteminin 3 numaralı gezegeninde büyük bir ciddiyetle yaşanılan hayatları eğlenceli bir şekilde sorguluyor.

Tecrübe ettiği en büyük sanatsal etkilenmelere gönderim yaparak stilini “Pop-Art” olarak tanımlayan sanatçı; “Snapshot” sergisinde, insanların trafikteki öfke krizlerini, maskeli ve süslü yaşamlarını, kısaca insanlık hallerini diğer bir deyişle tüketim toplumu içindeki yarışını eserlerine taşıyor.

Kullandığı renkler, tarzı, tekniğiyle ön plana çıkan ve kendi tekniğine “Media Fusion” adını veren Pınar Du Pre; eserlerini yaratırken, Art Deco dönemin büyük yaratıcı ressamlarından esinlenmesine rağmen, eserlerini “ilerici ve modern” olarak nitelendiriyor. Sanatçının, eserlerinde kullandığı dijital sanatlar, algımızın sanallığını yansıtırken; akrilik, varak ve epoksi gibi klasik sanat araçları da, gerçekliğimizin yaratılmış ve dokunulabilir tarafını yansıtıyor.

Gallery LiNART’ın ev sahipliği yaptığı “Snapshot” başlıklı Pınar Du Pre sergisi; 5
Aralık 2013 – 4 Ocak 2014 tarihleri arasında gezilebilir.

Bilgi için: Gallery LiNART
Tel: (0212) 247 47 29
Adres: Abdi İpekçi Caddesi, Gülen Apt.
No:24, Daire 4, Nişantaşı, İstanbul
Web Sitesi: www.g-linart.com

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.