Pi’nin Yaşamı’nın yazarı Yann Martel Avea’yla İstanbul’da

yann-martelAvea, stratejik iş ortaklığı yaptığı Türkiye’nin pazarlama alanındaki en büyük konferansı Müşteri Çağında Pazarlama Zirvesi 2013’teki standında, tüm dünyayı kasıp kavuran “Pi’nin Yaşamı” romanının yazarı Kanadalı Yann Martel’i Türk okurlarıyla buluşturacak.

4-5 Aralık’ta, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek Zirve kapsamında, dünya çapında çok ses getiren “Pi’nin Yaşamı” (Life of Pi) romanının yazarı Yann Martel, 4 Aralık Çarşamba günü, 15:40 – 16:10 saatleri arasında Avea standında okurlarıyla bir araya gelerek imza dağıtacak.

Zirvenin en dikkat çekici konuklarından, 44 ülkede yayımlanan ve 7 milyondan fazla satan “Pi’nin Yaşamı” romanıyla 2002 Man Booker Ödülü kazanan Yann Martel, Avea Standı’nda imza dağıtarak okurlarıyla sohbet edecek.

16 yaşındaki Piscine Molitor Patel’in, bir gemi kazası sonucu Bengal kaplanıyla Pasifik Okyanusu’nda bir sal üzerinde hayatta kalma mücadelesini konu alan “Pi’nin Yaşamı”, geçen yıl Tayvanlı yönetmen Ang Lee tarafından filme uyarlanmış, 11 dalda aday gösterildiği Akademi Ödülleri’nde “En İyi Yönetmen” dahil, dört dalda Oscar ödülüne layık görülmüştü. Yann Martel, Zirve’de ayrıca tüm dünyada en çok satanlar listesine giren kitabının Oscar’a uzanan başarı hikâyesini aktaracak.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.