[imagebrowser id=1084]

 

Yönetmen: Mike Mitchell

Senarist : Jonathan Aibel, Glenn Berger

Karakter yaratımı: Ross Bagdasarian, Janice Karman

Orijinal seslendirme: Justin Long, Matthew Gray Gubler, Jesse McCartney

Türkçe seslendirenler: Yekta Kopan, Özgür Özdural, Ahmet Taşar, Savaş Özdural

Yapım: 20th Century Fox

İthalat: Tiglon

Dağıtım: Tiglon

Jenerasyonlar boyunca global bir fenomen olmaya devam eden ALVIN VE SİNCAPLAR, 2007 yılında gerçek çekim ve bilgisayar efektlerinin birleşimiyle ilk kez beyazperdeye aktarıldı. Yurtdışında tatil döneminin gişe filmi olarak çıkıp, dünya çapında $350 milyon gişeye ulaşan filmde şarkı yazarı olan Dave Seville şarkı söyleyen sincaplarımız Alvin, Simon ve Theodore’u pop star’a dönüştürüyor – fakat bu esnada kontrolü dışında evine yerleşmelerine, kariyerini ve hayatını alt-üst etmelerine de engel olamıyor.

Daha “Alvinnnnn!!!” demeye varmadan, yeni bir ALVİN VE SİNCAPLAR filmi hakkında konuşmalar başlıyor bile. Ünlerinin keyfini süremeden, Sincaplar karşımıza yeni bir film ile çıkıyorlar; önce “ALVİN VE SİNCAPLAR 2” ile dönüş yaptılar ve bu bölümde Alvin, Simon ve Theodore sonunda eşleri ve daha da fazlası bir kız müzik grubu olan dişi sincaplar, Chipettes’lerle tanıştılar..

Bu sefer Sincaplarımız en büyük, heyecan verici ve eğlenceli maceraları ile ALVİN VE SİNCAPLAR 3: EĞLENCE ADASI ile karşımızdalar; gemi ile tatile çıkan sincaplarımız ve Chipettes’ler, seyahat ettikleri lüks gemiyi oyun alanlarına çeviriyorlar , ta ki gemileri ıssız bir adada karaya oturana kadar. Sincapalr ve Chipettes’ler evlerinin yolunu bulmaya çalışırken, farkına varıyorlar ki düştükleri ada sandıkları kadar da ıssız değil.

Yeni filmde aradığınız her şey var: lüks bir seyahat gemisinin altını üstüne getiren sincaplar, efsanevi bir salsa dans şovu, patlayan yanardağlar, insan kılığında atletik gereçler, gizemli bir gemi kalıntısı; havaya uçurdukları bir uçurtma ile yerlerini belli etmeye çalışan Sincaplar ve Chipettes’ler ve tabii ki bugüne kadar ki en güzel ‘Sincaplanmış’ şarkılar.

Alvin, Simon, Theodore, Brittany, Jeanette ve Eleanor her zamankinden farklı halleriyle karşınızda. İşte filmi aktaran, yapan ve oynayanlardan hikayenin ta kendisi;

ROSS BAGDASARIAN (Yapımcı ve ‘Alvin ve Sincaplar’ın yaratıcısı): “ALVİN VE SİNCAPLAR 3: EĞLENCE ADASI bugüne kadar çalıştığımız en kapsamlı film oldu.”

JUSTIN LONG: “Alvin’e iyi bir ders oldu: Şartlar zorlandığında ve tehlike altına girdiğinizde bir adım geri durup It’s a good lesson for Alvin: When push comes to shove, and the stakes are high – you have to step up and take charge. (And by the way, adults need that message more than kids!)”

Alvin ile söyleşi
  1. Yeni filminiz ALVİN VE SİNCAPLAR 3: EĞLENCE ADASI’nda sen ve arkadaşların bir gemi seyahatine çıkıyorsunuz. Nasıl bir deneyimdi? Deniz tutu mu?

Biraz tatil yapıp, bir süre de olsa dünya çapında bir popstar olmanın yorgunluğundan uzaklaşabilmek güzeldi. Bilirsiniz, tüm dünya tarafından beğenilmek bazen çok yorucu olabiliyor.

Gemi adeta harikaydı . İstediğiniz herşey vardı içinde, asla tüketemeyeceğiniz kadar eğlence. Casino’da kaos yaratıp, hamakların yanında kayıp, havuzda ortalığı  velveleye verebiliyorsunuz; bitmez tükenmez eğlence ayağınızın altında.

Deniz tutmasına gelince…hiç öyle şey olur mu! Taş gibiyimdir, tam bir dokuz canlıyımdır.

  1. Sonunda gemi kazası yapıyorsunuz. Korktun mu? En ödelik kim çıktı?

Öncelikle gemiz kazası ile havalı, sakin bir sincapın ıssız adaya düşmesi arasındaki farkı anlaman gerekir. Ki o sincap da ben oluyorum. Tabii ki korkmadım, bir saniye için bile (Simon ve Theodore Alvi’e bakıp imalı bakışlarla başlarını sallıyorlar) Ne? Korkmadım tabii! Tamam peki, belki bir saniye için ama asla ödlek olan ben olmadım.

  1. Sincaplar ve Chipettes’ler arasında en iyi yaşamda kalma yeteneğine sahip olan kimdi?

Buna cidden bir cevap istiyor musun? Ben tabii ki! Kendimde bir yığın yetenek keşfettim, mesela sığınak inşası, marketlele güreşebilme ve sal yapma gibi. Aslına bakacak olursan hepimizi oradan kurtaran ben oldum (Simon ve Theodore’dan imalı bir bakış daha). Tamam belki gizli yeteneklerini keşfeden yalnız ben değildim, Brittany hepimizi şaşırttı ve ortamla uyumda epey başarılıydı ama bundan daha fazla bahsetmeyelim de yine ukalalığa başlamasın.

  1. Gemiden ıssız adaya düşme konusunda okurlara ne önerilerde bulunmak istersin?

Panik yapmamaları ve sakin olmaları. Bir Sincap gibi düşünün ve herşey yoluna girsin.

  1. Alvin ve Sincaplar ve Chipettes’ler çok güzel şarkıları yorumlamışlar. Favori şarkın hangisi? Cover yapmak istediğin başka şarkılar var mı?

Ortalığı kasıp kavuracağımız ne varsa! Yeni yıl için yaptığımız Jingle Bells çok güzel oldu, özellikle dinleyicilerimiz de bize katılıp bizle söylediklerinde daha da güzel oluyor, herkes sözleri ezbere söylüyor.

Halen yapmak istediğimiz çok şarkı  var; yeni bir album daha yapmayı düşünüyoruz, kulaklarınızı  açık tutun.

  1. Şimdiye kadar başına aldığın en büyük bela ne oldu? Yaptıkalrından pişman olduğun oluyor mu hiç?

Düşünelim…zor bir soru oldu. Röportaja ne kadar yer verebiliyorsun? Sana verebileceğim liste çok uzun da…Bela beni gelir ve bulur. Pişman olduğum tek şey, Dave’i bizim için endişelendirmem oluyor ama biliyorum ki içten içe onu diken üstünde tutmamdan zevk alıyor. Yoksa ‘Allllviiiiinnnnn’! diye bağırmayı çok özleyebilirdi.

  1. Üç filminiz oldu ve artık oldukça meşhursun. Senin izinden gelmek isteyen izleyicilere neler önerirdin?

Kendiniz olun ve eğlenmenize bakın. Bana az çok benziyorsanız, hayran kitleniz ayaklarınıza kapanacaktır.

  1. Yılbaşı yaklaşıyor, hediye olarak neler alacaksın?

İmzalı fotoğrafım var bol bol, arkadaşlarıma çerçeveli birer kopyasını vermeyi düşünüyorum. Sence nasıl olur? Herbirine birer tane verip yağmaya sebep olmak istemem, bir tane veririm paylaşırlar. Şaka şaka, ayırdığım çok özel sürprizlerim var ama hiç birinden de vazgeçemiyorum.

  1. Okurlarımız ALVİN VE SİNCAPLAR 3: EĞLENCE ADASI’nı neden izlemeliler?

Çok gülmek, gözyaşlarına boğulmak, şarkı söyleyip dansetmek isteyen herkes 16 Aralık’ta sinemalara gidip filmimizi görmeli.

Anahtar Kelimeler

 

0 Yorum

İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorumunuzla katkıda bulunun

  
(Lütfen resimde görülen ifadeyi, büyük-küçük harfe dikkat ederek, yandaki kutuya yazınız!)

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.