1956 yılında İstanbul’da doğan bağımsız fotoğrafçı Ahmet Sel çalışmalarını belgesel fotoğrafçılık ve porte alanında sürdürmektedir.

Sipa Press, Fédéphoto ve Agence Opale tarafından yayımlanan Ahmet Sel’in fotoğrafları Le Monde, Paris Match, Corriera della Serra, The New York Times gibi dergi ve gazetelerde yer aldı.

1975’ten 2008’e kadar Fransa ve Rusya’da yaşayan Ahmet Sel, 1990-2000 yılları arasında Moskova’da La Cinque ve Arte televizyon kanallarının muhabiri olarak çalıştı, Sipa Press fotoğraf ajansının Moskova bürosunu yönetti. Fransa’ya dönüşünde Sipa Press Ajansı’nın genel yayın yönetmeni olarak görev yaptı.

2003 yılında Portre alanında “Fujifilm Press Photo Award France” ödülünü, 2004 yılında ise Sözler ve Resimler alanında “The Gold Award of National Magazine Awards” ödülünü aldı.

Anahtar Kelimeler

 

1 yorum

 1. nehir diyor ki:

  140. Yılını kutlayan Saint- Joseph Lisesi?nden mezun olmuş ünlü fotoğrafçılar yıllar sonra hep birlikte meşhur tarihi binayı görüntülediler
  Ahmet Sel, Murat Germen ve Sergen Şehitoğlu… Bu üç ünlü fotoğrafçının bir ortak noktası var. Saint-Joseph Lisesi?nden mezun olmaları… Mekanlara ve insanlara yönelik farklı bakış açılarına sahip olsalar da; 13 Ocak’tan itibaren ortak bir sergiyle; anılarını ve geçmişlerini şekillendiren meşhur Fransız mektebini bugünkü ortamı ve yaşayanlarıyla yan yana getiriyorlar.
  Moda?dan Yoğurtçu Parkı?na doğru inerken çoğumuzun büyük bir merakla demir kapısından içeri baktığı tarihi bina, hem orada okuyanlar, hem de dışarıdan ismini duyanlar için gizem dolu bir dünya… İşte 140 yıldır pek çok nesil yetiştirmiş bu köklü eğitim kurumu, kapılarını fotoğraf severlere anlamlı bir sergiyle açıyor.
  13 Ocak Perşembe günü saat 19:00?da özel bir kokteylle açılışı yapılacak olan sergide çağdaş bakış açılarıyla yorumlanan Saint-Joseph kültürünün fotoğrafları 13 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında hafta içi hergün 14:00- 17:00 saatleri arasında gezilebilir.

  Yer: Saint-Joseph Fransız Lisesi Fuayesi
  Dr.Esat Işık Cad. no:66
  34710 Kadıköy-İstanbul
  Tarih: 13 Ocak 2011 (açılış kokteyli)
  Saat: 19:00

Yorumunuzla katkıda bulunun

  
(Lütfen resimde görülen ifadeyi, büyük-küçük harfe dikkat ederek, yandaki kutuya yazınız!)

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.