Bu yıl 16.’sı düzenlen “Anchor Altın Bileziği Kolunuza Takıyor” Nakış ve Elişi Yarışması’nda belediyeler arası yapılan değerlendirmede Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Meslek ve El Beceri Kurslarında (BELMEK) eğitim alan kadınlar ve öğretmenleri bütün ödülleri topladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün Coats Türkiye İplik Sanayi ile ortaklaşa düzenlediği “Anchor Altın Bileziği Kolunuza Takıyor” Nakış ve Elişi Yarışması’nda sonuçlar belli oldu. Kadınların bireysel olarak hünerlerini sergilediği, yetenekleri ve yaratıcılıklarını ortaya koyduğu yarışmada Büyükşehir Belediyesi Meslek ve El Beceri Kursları (BELMEK) kursiyerleri, ilk 3 sırayı paylaşırken, 5 de mansiyon kazandı.

Sergilemeye değer bulunan 12 eserden 10’unu da BELMEK kursiyerlerinin eserleri oluşturdu. “Anchor Altın Bileziği Kolunuza Takıyor” jüri üyeliğini öğretim görevlileri ve nakış öğretmenlerinin yaptığı yarışmada, birinciye 22 ayar 30 gram, ikinciye 22 ayar 20 gram, üçüncüye ise 22 ayar 10 gram altın bilezik hediye edildi.

HABER: Halim UTLU

Anahtar Kelimeler

 

0 Yorum

İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorumunuzla katkıda bulunun

  
(Lütfen resimde görülen ifadeyi, büyük-küçük harfe dikkat ederek, yandaki kutuya yazınız!)

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.